КОЛУБАРА ИЗНЕНАДИЛА КРАГУЈЕВЧАНЕ: Гости носе три бода у Лазаревац

01. 10. 2021. у 17:12

КОЛУБАРА је као гост савладала Раднички 1923 са 2:0 у првој утакмици 12. кола Линг Лонг Супер лиге Србије.

Лазаревчани су тако прекинули серију од три узастопна пораза, а Раднички је претрпео други узастопни пораз, укупно шести од почетка сезоне.

Најбољи стрелац Радничког од почетка сезоне Марко Мирић је данас био у стартној постави, али још увек се није опоравио од повреде, па је замењен већ у 12. минуту када је уместо њега прилику добио Драгутиновић.

Прво полувреме протекло је без голова, а гости из Лазаревца су у наставку успели да сломе отпор Радничког.

Тек што је почело друго полувреме, Колубара је повела. Играо се 49. минут меча, Јанковић је одлично проиграо снажног Уроша Ђурановића који је ушао у казнени простор, Лакићевић није успео да га заустави, а фудбалер Колубаре је прецизним ударцем искоса са десне стране савладао голмана Радоша - 0:1.

Крагујевчани су после примљеног гола покушали да изврше притисак на противничкој половини терена, створили су неколико прилика преко Видовића, па Ковинића, али у одсуству Марка Мирића недостајала је права завршница.

У 72. минуту Ковинић је био у још бољој прилици, снажно је шутирао са десетак метара, али се Кочовић сјајно поставио и успео да изблокира тај ударац и спречи готово сигуран гол.

Потом је Колубара припретила у пар наврата, али у 80. минуту Ковинић има нову прилику да Радничком донесе изједначење што ни овога пута није успео да искористи.

Финиш меча обележила је и нервоза, коју је посебно испољио Немања Томић у 86. минуту после једног досуђеног прекршаја за госте, али се ситуација брзо смирила.

На уласку у 90. минут меча, домаћи су изнудили корнер, али не само да нису успели да угрозе гол ривала, него су оставили Колубари потпуно отворен простор за контранапад који је на крају реализовао Богдан Младеновић и поставио коначних 2:0 за Колубару.

Раднички је тако остао на 14 освојених бодова, Колубара сада има 13 на десетој позицији.

БОНУС ВИДЕО - Играч Пролетера остао без зуба

(Спортске.нет)

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44