РУШЕВИНА ОД БАРСЕ: Кааталонци спали на најниже гране

Оља Мркић

30. 09. 2021. у 21:51

ОД некадашње фудбалске империје, остала је само рушевина да подсећа на некадашњу славну историју. Та метафора можда и најбоље описује моменат у којем се тренутно налази Барселона.

РУШЕВИНА ОД БАРСЕ: Кааталонци спали на најниже гране

ФОТО: ЕПА

Каталонски клуб је у среду на гостујућем терену изгубио од Бенфике (3:0) што је први пут да је на уводне две утакмице у групној фази Лиге шампиона доживео пораз, док је у европским такмичењима последњи пут на тај начин почињао своје учешће у сезони 1972/1973.

- Нећу да расправљам о нивоу моје екипе. Нема сврхе упоређивати овај Барселонин тим са оним из прошлости и то је јасно као дан. Једино што могу јесте да вам кажем оцену мог рада у клубу, а то је да имам подршку екипе - рекао је тренер Роналд Куман коме се већ неко време дрма столица услед лоших резултата, док се као кандидати да га замене помињу Роберто Мартинез, Антонио Конте, Андреа Пирло и Чави.

Трагичност и апсолутна инфериорност Барселоне се огледа у чињеници да су за 90 минута меча са португалским клубом упутили само један шут у оквир гола! Посебно занимљив податак јесте да последњи пут када шпански клуб није прошао групу Лиге шампиона јесте сезона 2000/2001, када су и доживљена два узастопна пораза, од Бешикташа и Милана.

Резултатско сивило би могло да се настави већ за викенд пошто их у суботу (21.00) очекује гостовање мадридском Атлетику, док ће наредни изазов у Европи имати 20. октобра када дочекују Динамо из Кијева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОЛЕАДА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси мора да нападне Парижане који ће то знати да искористе

ГОЛЕАДА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси мора да нападне Парижане који ће то знати да искористе

ПОСЛЕ спектакуларних 5:2 у Паризу, ПСЖ долази на "Стамфорд бриџ" (21.00) са огромном предношћу и вером да ће проћи у четвртфинале, док светски шампион мора да направи праву сензацију ако жели да остане у трци за трофеј Лиге шампиона.

17. 03. 2026. у 07:40

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ФУДБАЛСКИ АС ПОДРЖАО ИРАН, А ОНДА... Није могао ни да сања шта ће да му се деси због тога