ПАРТИЗАН ОСТВАРИО ДРУГУ ПОБЕДУ У ЛК: Марковић са два гола срушио Флору, црно-бели наставили са добрим играма (ВИДЕО)

30. 09. 2021. у 18:17 >> 20:41

ФУДБАЛЕРИ Партизана дошли су до друге победе у Лиги конференција, пошто су били бољи на свом терену од естонске Флоре са 2:0, а јунак тријумфа био је Лазар Марковић.

Заслужено су црно-бели дошли до новог тријумфа. Наставили су са добрим играма и после две уводне рунде такмичења су на челу табеле, а свакако да може да радује и то што нису примили гол.

Мора се признати и да су гости дошли у Београд да играју фудбал, нису се стриктно бранили. Ипак, на крају је пресудио квалитет тима Александра Станојевића.

Велики корак ка пласману у нокаут фазу направио је клуб из Хумске и право би чудо требало да се деси да се црно-бели не нађу ту.

Држала се Флора 20 минута, а онда је Марковић успео да смести лопту иза леђа Игонена. Најпре је зауставио Рикардов ударац, али није могао покушај крилног нападача који је натрчао на лопту и главом је сместио у мрежу.

Наставио је Партизан са нападима не би ли што пре стигао до новог гола и тако практично затворио утакмицу. То се десило у 42. минуту и поново је Марковић био стрелац.

Стуштио се по десној страни, ушао у средину и ударцем левом ногом поново погодио. На путу ка голу лопта је закачила Сометса и на семафору је сатајало 2:0.

Могли су домаћи у наставку сусрета до још неког поготка. Управо је Марковић имао прилику да постигне хет-трик, но из изгледне позиције није био прецизан.

До краја меча вреди напоменути да се десила веома непријатна сцена. Наиме, фудбалер гостију Сепик се срушио на терену након што је осетио бол у грудима. Брзом реакцијом хитне помоћи је одвезен са терена и пребачен у Ургентни центар.

После ове утакмице Партизан је на челу табеле са шест бодова, колико има и Гент, али црно-бели имају бољу гол разлику.

Стадион: "Партизана". Судија: Јулијан Вајнбергер (Аустрија). Стрелци: Марковић у 20. и 42. минуту за Партизан.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић - Живковић, Вујачић, Милетић, Обрадовичћ - Зђелар, Јојић - Марковић (од 82. Холендер), Натхо (од 62. Пантић), Мениг (од 62. Јовић/(од 82. Шћекић)) - Рикардо (од 89. Терзић).

ФЛОРА (4-3-3): Игонен - Лиландер (од 46. Каласте), Сепик (од 74. Пург), Куск, Лука - Васиљев, Сометс, Пом (од 89. Шеик) - Зењон, Алику (од 69. Милер), Ојама (од 68. Кураксин).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Флора 2:0

90+8. МИНУТ - Крај утакмице!

90+2. МИНУТ - Судија Винбергер је донео одлуку да се игра осам минута надокнаде. То је највише због ситуације са Сепиком.

82. МИНУТ - Одржава Паритзан предност и делује да чекају крај утакмице! Задовољни су црно-бели резултатом!

72. МИНУТ - Лоше сцене у Хумској. Фудбалер Флоре Сепик се срушио на терен из чиста мира. Одвезен је колима хитне помоћи.

62. МИНУТ - Опробао је ударац и Живковић. Ипак, голман естонског шампиона је добро интервенисао и спречио Партизан да дође до трећег гола.

59. МИНУТ - Гости су запретили преко Васиљева. Шутирао је са неких 18 метара, али се истакао Поповић и одбио лопту у корнер.

53. МИНУТ - Две велике прилике у једном нападу за Паритзан. Најпре је Игонен одлично зауставио ударац Рикарда, а онда се Марковић оклизнуо и промашио празан гол.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Флора 2:0

45+3. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+2. МИНУТ - Велика шанса за Рикарда! Добро је шутирао са неких осам-девет метара, али је замало био непрецизан.

42. МИНУТ - Дуплирао је предност Партизан! Повукао је Марковић лопту, унео у средину и левом ногом шутирао. Лопта је на путу ка голу закачила једног играча Флоре и преврила Игонена.

30. МИНУТ - Натхо је фантастично проиграо Менига, овај шутирао из прве левом ногом и није био прецизан.

24. МИНУТ - Покушао је Рикардо главом. Ипак, лопта му је ишла мало високо, па није био прецизан и промене резултата није било.

20. МИНУТ - Партизан је повео преко Лазара Марковића! Рикардо се ослободио чувара и шутирао. Његов покушај је зауставио Игонен, али се на правом месту нашао крилни нападач и главом сметсио лопту у мрежу рвиала.

10. МИНУТ - Још један опасан напад Флоре. Алику се добро заградио, шутирао иза главе. Ипак, присебан је био Поповић и спречио ривала да поведе.

8. МИНУТ - Велику прилику имали су гости. Васиљев је шутирао са 16 метара, срећом по домаће није био прецизан.

7. МИНУТ - Нема много узбуђења у уводу меча. Партизан има лопту у ногама, али још увек није озбиљније запретио естонском шампиону.

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској!

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01