ШЕРИФ ШОКИРАО РЕАЛ: Шампион Молдавије славио у Мадриду, Меси постигао првенац за ПСЖ (ВИДЕО)

28. 09. 2021. у 22:52

ШЕРИФ наставља да пише најлепшу фудбалску бајку! Шампион Молдавије победио је Реал у Мадриду са 2:1 у другом колу Лиге шампиона.

Вероватно су многи милисли да ће тим Јурија Вернидуба бити само пуки посматрач у овој групи, очигледно се праварио. Два кола, две победе и шест бодова. То је биланс Шерифа за сада у елитном такмичењу.

О овоме ће се тек причати! Славити на "Сантијаго Бернабеуу" мало ко може, али клуб из Молдавије који дебитује у Лиги шампиона је показао да је и то могуће ако се верује у успех.

Гости су били ти који су први повели. Играо се 25. минут када је Јакшибајев савладао Тиба Куртоу. Покушавао је домаћин што пре да поравна. Стварао је шансе, али лопта није успевала да заврши иза леђа Атанисијадиса.

Ипак, Реал је успео да поравна у 65. минуту, а прецизан са беле тачке био је Карим Бензема. Деловало је да ће Мадриђани преокренути резултат, имали су довољно времена за то.

Но, уместо тога уследио је шок и мук на стадиону! Себастијан Тил је извео право ремек-дело. Шутирао је са неких 20 метара и то је било неодбрањиво за Белгијанца.

Колико статистика уме да завара најбоље показује овај сусрет. Реал је упутио чак 31 шут, од тога 12 у оквир гола, ривал је имао само четири, три су ишла у оквир и два завршила у мрежи.

Невероватно, али истинито звучи да је Шериф први на табели са шест бодова, док је Реал други са три. Интер и Шахтјор имају по један.

Сигурно да је ово прича вечери. Ипак, ваља споменути и то да је Лионел Меси постигао први гол у дресу Пари Сен Жермена у победи над Манчестер ситијем (2:0).

ПРВЕНАЦ Меси прославља гол који је потигао за ПСЖ/FOTO: AP/Tanjug

Слутило је на још једну бледу партију Аргентинца, али навикао нас је да и кад му није дан једним потезом може да реши утакмицу. Тако је било и у дербију друге рунде Лиге шампиона на "Парку Принчева".

Најпре је човек коме то није примаран посао Идриса Гана Геј у осмом минуту погодио за вођство "светаца". Од тог момента је тим Пепа Гвардиоле преузео иницијатицу, имао неколико добрих прилика да изједначи резултат.

Најбољу су пропустили у размаку од неколико секунди Рахим Стерлинг и Бернардо Силва. Невероватно је шта Португалац није претворио у погодак.

Доминирали су "грађани" и у наставку, али уместо 1:1 на семафору је писало 2:0 и то после тренутка магије Месија.

Повукао је лопту, одиграо кратак дупли пас са Мбапеом и онда из прве погодио у горњи угао Едерсоновог гола који је само погледом испратио лет лопте. Било је то у 74. минуту.

До краја утакмице није било промене резултата, па се ПСЖ искупио за кикс против Брижа (1:1).

Француски клуб сада има четири бода, док Сити има један мање. Бриж има такође четири, док је Лајпциг без бодова.