"ПЕТАРДА" ПАРТИЗАНА: Црно-бели разбили Спартак и са пуно самопоуздања дочекују Флору (ВИДЕО)

26. 09. 2021. у 19:41 >> 22:05

ФУДБАЛЕРИ Паритзана одиграли су још једну одличну утакмицу. Црно-бели су у 11. колу Суперлиге Србије победили Спартак са 5:0 и максимално су спремни за Флору.

ПЕТАРДА ПАРТИЗАНА: Црно-бели разбили Спартак и са пуно самопоуздања дочекују Флору (ВИДЕО)

Дошао је тим Александра Станојевића до деветог првенственог тријумфа, остао на првој позицији на табели уз импресивну гол разлику 33:3. Заиста, клуб из Хумске делује моћно у досадашњем току првенства.

Колико је Паритзан био доминантан показује и податак да је имао чак 26 шутева ка голу ривала, од тога 16 у оквир. Предност је могла да буде и већа да није било Миша Дубљанића, голмана Суботичана који је у неколико наврата одлично реаговао.

Црно-бели су сада спремни за четвртак и Флору која је противник у другом колу Лиге конференција. Меч се игра у Хумској од 18.45.

Рикардо Гомеш је наставио невероватну голгетерску серију. Два пута је био стрелац против Спартака, и тако је дошао до бројке од 12 погодака у Суперлиги, што га чини првим стрелцем.

СТРЕЛАЦ Тренутак када је Рикардо Гомеш постигао први гол/FOTO: M. Vukadinović

Одличну утакмицу одиграо је и Квинси Мениг. Холанђанин је уписао две асистенције и постигао гол, што свакао може да радује навијаче Партизана.

Преостала два поготка била су дело Николе Терзића и Филипа Холендера који је у последњем минуту успео да се упише у стрелце.

Партизан је остао не челу табеле са 28 бодова, док је тим са севера Србије на 10. месту са 12 бодова. Иначе, ово је екипи Владимира Буача био трећи узастопни пораз.

Састави тимова:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Обрадовић – Здјелар, Шћекић – Терзић, Натхо, Мениг – Рикардо.

СПАРТАК (4-2-3-1): Дубљанић – Шимура, Богићевић, Иванчевић, Срећковић - Бјелица, Богдановић - Дунђерски, Савковић, Шћепановић - Туфегџић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Спартак 5:0

90+1. МИНУТ - Крај утакмице!

90. МИНУТ - Пукла је петарда у Хумској. Филип Холендер је постигао гол и то је уједно све када је овај меч у питању.

80. МИНУТ - Могло је име Данила Пантића да се нађе на семафору. Шутирао је доброса неких осам метара и опет сјајни голман Суботичана интервенише!

78. МИНУТ - Одлична конта Паритзана. Вукао је лопту добрих 30 метара Холендер, шутирао искоса са десне стране, но био је замало непрецизан.

75. МИНУТ - Стали су црно-бели на лопту и не кидишу више ка голу Миша Дубљанића као већим делом утакмице. Мирно приводе дуел крају.

64. МИНУТ - Не стаје Партизан! Још један погдак Рикарда. Готово на идентичан начин је постигао овај као први. Опет је обишао голмана и лако убацио лопту у празну мрежу.

61. МИНУТ - Мајсторија Менига за 3:0. Рикардо се лепо заградио, одложио до Натха, овај додао до Менига, који се лепо ослобдио чувара и одличним ударцем погодио даљи угао гола гостију.

58. МИНУТ - Још један покушај Натха. Пробао је "лукаво" кроз ноге Иванчевићу, но голман Спартака је крајњим напором одбио лопту у корнер.

ПОЗДРАВ Рикардо и Мениг/FOTO: M. Vukadinović

49. МИНУТ - Терзић је наставио да улази у шансе. Шутирао је из добре позиције, али нова интервенција Дубљанића.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Спартак 2:0

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+1. МИНУТ - У најбољем тренутку Партизан дуплира предност! Стрелац је Никола Терзић. Мениг је лепо прошао по левој страни, послао лопту оштро по земљи, а на другој стативи сам је био млади крилни играч и није му било тешко да лопту смести у мрежу Спартака!

44. МИНУТ - Шут Обрадовића, одбрана Дубљанића. Често виђена сцена у првом полувремену. Треба рећи и да је Натхо протествовао код судије Милановића да је непрописно заустављен у казненом простору. Ипак, галвни арбитар је одлучио да не покаже на белу тачку.

39. МИНУТ - Стварају домаћи шансе, али резултат је и даље исти као од 14. минута. Менигов покушај зауставио је Дубљанић.

35. МИНУТ - Могао је Натхо да дуплира предност. Шутирао је након што му се одбила. Ипак, његов покушај изблокирао је један играч Суботичана.

27. МИНУТ - Прва добра шанса за Спартак. Срећковић је био сам са неких 13 метара, али је лоше шутирао и послао лопту високо преко гола.

26. МИНУТ - Наставља тим Александра Станојевића са нападима, но и даље је резултат 1:0. Ударац је опробао и Шћекић.

18. МИНУТ - Велика прилика за младог Терзића! Све је урадио фудбалски, пребацио голмана ривала, али је замало био непрецизан.

14. МИНУТ - Рикардо је наставља да постиже поготке. Стигао је нападач црно-белих до 11. гола у Суперлиги Србије. Мениг је лепо проиграо фудбалера са Зеленортских Острва, који се дословно ушетао у гол.

9. МИНУТ - Прву добру прилику имао је Мениг. Шутирао је искоса са леве стране из прве левом ногом, лопта је отишла високо преко гола.

7. МИНУТ - Нападају црно-бели на почетку утакмице, али још увек нема озбиљне претње по гол који чува Мишо Дубљанић.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској!

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56