ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА НОВИ ПАЗАР: Црвено-бели бројали до четири и спремно дочекују меч са Лудогорецом (ВИДЕО)

26. 09. 2021. у 15:17 >> 17:49

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Нови Пазар у гостима са 4:0 у 11. колу Суперлиге Србије и у добром расположењу иду у Бугарску на ноге Лудогорецу.

Имао је Дејан Станковић кадровске проблеме пред овај сусрет. Неколицину играча мучио је стомачни вирус, али то није утицало на играче црвено-белих који су у потпуности прегазили ривала.

Гости су од старта наметнули жесток ритам и већ после три минута игре било је 1:0. Првенац у дресу Звезде је постигао Александар Драговић. Канга је извео корнер, Диони главом пребацио лопту, а репрезентативац Аустрије такође главом из непосредне близине савладао Вујанца.

Наставили су црвено-бели са нападима, па су после 20 минута фудбала водили са 3:0. Катаи је мајсторски из слободног ударца погодио, да би потом фантастичан гол постигао и Секу Саного.

У наставку утакмице је Звезда свесно стала на лопту како би сачувала снагу за оно што следи у четвртак, а то је дуел са Лудогорецом у Бугарској од 21 сат. Ипак, гости су успели да постигну још један погодак.

Лоис Диони је оборен у казненом простору ривала. Управо је он ставио лопту на белу тачку. Његов ударац је зауставио голман Новог Пазара, али је након консултације из ВАР собе одлучено да се пенал понови, јер је Вујанац са обе ноге изашао ван линије а то није дозвољено. Из другог покушаја је Француз био прецизан и постигао први гол у Суперлиги Србије.

До краја утакмице Звезда је могла да постигне још неки гол, али је голман домаћих био на висини задатка у неколико наврата и зауставио покушаје Канге и Фалка.

Црвено-бели су остали други на табели са 23 бода, док је Нови Пазар 15. са седам.

Нови Пазар - Црвена звезда 0:4 (0:3)

Стадион: Градски у Новом Пазару. Без публике. Судија: Лазар Лукић (Београд). Стрелци: Драговић у 3. Катаи у 14. Саного у 20. и Диони у 68. минуту из пенала.

НОВИ ПАЗАР (4-3-2-1): Вујанац - Влајковић (од 72. Парађина), Делимеђац (од 67. Калезић), Којчић, С. Исламовић (од 46. Џамалутдинов), Ратковић, А. Исламовић, Аганспахић (од 79. Киковић), Павишић, Лончар, Никчевић (од 46. Зимоњић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Поповић - Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић (од 74. Лазетић - Саного (од 69. Петровић) - Фалко, Иванић (од 46. Станић), Канга, Катаи (од 46. Живковић) - Диони (од 73. Николић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Нови Пазар - Црвена звезда 0:4

90. МИНУТ - Крај утакмице!

88. МИНУТ - Још један шут Канге из слободног ударца и опет нема гола. Вујанац је добро интервенисао и одбио лопту у корнер.

83. МИНУТ - Одличан ударац Кагне из слободног ударца. Било је скоро 30 метара далеко, Габонац је сјајно шутирао, но лопта је отишла тик поред гола домаћина.

78. МИНУТ - Леп лажњак Фалка, ударац, али од свега само корнер из кога се није десило ништа вредно помена.

71. МИНУТ - Још један покушај Аганспахића. Шутирао је са 16 метара, али је добро реаговао Поповић.

68. МИНУТ - Диони ипак погађа са беле тачке. Вујанац је најпре зауставио ударац Француза, али је након консултације судија из ВАР собе одлучено да се пенал понови, јер је голман домаћих изашао са обе ноге преко линије, а то није дозвољено.

63. МИНУТ - Могао и Живковић да постигне првенац у дресу Звезде. Сјајну дугу лопту послао му је Канга, а Холанђанин је из изгледне позиције није успео да надмудри голмана Новог Пазара.

60. МИНУТ - Добар ударац Канге. Тукао је Габонац са око 20 метара, ипак Вујанац је добро реаговао и одбио лопту у корнер.

55. МИНУТ - Могла је Звезда да дође до четвртог гола. Диони је послао лопту пред гол ривала, но Живковић је замало закаснио па до промене резултата није дошло.

53. МИНУТ - Резервиста Џамалутдинов је покушао са неких 17 метара, али није било проблема за Поповића који је лако ухватио лопту.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Нови Пазар - Црвена звезда 0:3

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45. МИНУТ - Нема много узбуђења од када је постигнут трећи гол. Звезда држи лопту и зналачки чува резултат.

24. МИНУТ - Добра контра гостију. Гобељић је центрирао са десне стране, Катаи шутирао главом, но Вујанац је одличном интервенцијом спречио нови гол Звезде.

20. МИНУТ - Сада је већ рапсодија Звезде! У стрелце се уписао и Секу Саного. Вратио је везисти гостију Фалко, а овај тукао из даљине и погодио рашље гола домаћих.

14. МИНУТ - Мајсторија Александра Катаија за вођство гостију од 0:2. Извео је слободан ударац са неких 20 метара, пребацио живи зид и Вујанац је био немоћан.

8. МИНУТ - Сјајну прилику је пропустио Иванић. Изашао је један на један са Вујанцем, покушао је везиста Звезде да га пребаци, али голман Новог Пазара је добро интервенисао.

5. МИНУТ - Могао је домаћин одмах да поравна резултат. Аганспахић је шутирао главом, но лопта је отишла мало поред гола који чува Зоран Поповић.

3. МИНУТ - Одличан почетак утакмице за госте. Драговић је постигао први гол у црвено-белом дресу. Канга је извео слободан ударац, Диони је пребацио лопту, а репрезентативац Аустрије се само поклонио и главом сместио лопту у мрежу ривала.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Новом Пазару.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45