СЛАТКА ОСВЕТА СИТИЈА: Јунајтед изгубио од Виле, Бруно промашио пенал

26. 09. 2021. у 08:00

ОД 29. маја до јуче, Челси и Манчестер сити се нису ни погледали. Последњи пут је то било у финалу Лиге шампиона када је тим из Лондона шокирао Гвардиолу и "буржује" из Манчестера и победио 1:0. Јуче, на првом сусрету после дуела у Порту у мају, Манчестер сити је сервирао слатку освету.

Идентичним резултатом (1:0) гостујући тим је понео кући три велика бода чиме је на идеалан начин искоришћен кикс градског ривала, Јунајтеда, који је код куће изгубио од Астон Виле (0:1).

Утакмица на "Стамфорд бриџу" је била све само не дерби кола Премијер лиге Енглеске. Сити је притискао и "давио" Челси свих 90 минута и најпоштеније би било рећи да је Гвардиолин тим требало да смести још најмање две лопте иза леђа сјајног голмана Челсија Едуарда Мендија.

Овако, детаљ из 53. минута и гол Бразилца Габријела Жезуса је одлучио победника и била је то практично слатка освета "грађана" за све патње с краја маја када су лондонски "плавци" однели највреднији трофеј у сезони у своје витрине.

После ове утакмице највише је изгледа лакнуло тренеру Ситија Пепу Гвардиоли који је до јуче имао три пораза од немачког колеге Томаса Тухела. Јуче се шпански стручњак коначно порадовао победи, јер би у супротном сигурно "дозидао" свој тешки и тврди комплекс који је већ почео да му титра испред очију.

У тренуцима када је завршен меч на "Стамфорд бриџу", Манчестер јунајтед је пролазио кроз агонију на свом "Олд Трафорду". Изгубио од је од Виле голом у 88. минуту, иако је Португалац Бруно Фернандеш имао шут са беле тачке у 91. Неким чудом је имао предност у односу на земљака Кристијана Роналда, а његов шут је завршио негде између 12. и 17. реда северне трибине "Театра снова".