МЕДВЕДИ ПРАВЕ ШТЕТУ ПО АЗБУКОВИЦИ: Муке и од вукова
МЕДВЕД је протекле недеље, раном зором, провалио у овчарник домаћина Милана Лазића у селу Цапарићу код Љубовије и буквално му растргао овна!
фото в митрић
Укућане је пробудио лавеж паса, комешање стоке у овчарнику, шталама и свињцима. Устали су и мали су шта да виде.
- Призор је био језив - кажу Лазићи. - Срећа је што није било никога од људи у близини.
Овчарник је био сасвим солидно затворен, па је била потребна баш сила да се провали. Медведу са овдашње планине Баурић, то је пошло за руком. Познато је да у планини има медведа, али и вукова. Мало, мало па некоме од мештана нанесу штету.
- По траговима, измету и начину како је растргао овна сасвим је јасно да је реч о медведу - прича Брано Петровић, искусни полицијски инспектор.
Мештани ће додатно морати да заштите и од медведа и вукова као и од паса луталица, који такође, харају. Догађа се, међутим, да неки људи пријаве да им је, рецимо, овце искидао пас, а не медвед или вук, што је истина, јер само тако могу да добију накнаду штете од локалне власти.
Препоручујемо
ПОДРШКА РАСЕЉЕНИМА СА КОСОВА У ЋУПРИЈИ: Грађевински материјал за завршетак четири куће
05. 03. 2026. у 16:47
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)