ПАРТИЗАН ЛАКО ДО ПОБЕДЕ У ЛУЧАНИМА: Рикардо наставио голгетерску серију (ВИДЕО)

23. 09. 2021. у 17:20 >> 19:42

ФУДБАЛЕРИ Паритзана тријумфовали су против Младости у Лучанима са 2:0 у 10. колу Суперлиге Србије и након ремија у дербију вратили су се на победнички колосек.

Још једну добру утакмицу одиграли су црно-бели и наставили са добрим резултатима. Сигурно да Београђане може да радује то да је ово био још један сусрет у коме гости нису примили гол.

Меч је почео идеално по Партизан. Већ у трећем минуту Рикардо Гомеш је довео црно-беле до предности. Одлично је скочио и главом матирао Костића. Био је то 10. првенствени гол нападача са Зеленортских Острва, а 14. укупно у досадашњем току сезоне.

Натавили су изабраници Александра Станојевића са нападима и после гола. Предност је у 38. минуту дуплирао асистент код првог поготка, Иван Обрадовић. Леви бек гостујућег тима је натрчао на одбијену лопту и сместио је у гол Лучанаца.

У наставку утакмице Младост је заиграла боље. Створила је две добре прилике преко Бахе и Мићевића, али је у оба наврата сјајно реаговао Стевановић.

Навијаче Партизана може да радује да је прве минуте по повратку у клуб уписао и Немања Милетић.

Клуб из Хумске је увећао предност у односу на Звезду на пет бодова, али има и утакмицу више.

Стадион: Младости. Судија: Александар Живковић (Ниш). Стрелци: Рикардо у 3. и Обрадовић у 38. минуту за Партизан.

МЛАДОСТ (4-2-3-1): Костић - Милошевић, Хркач (од 73. Катанић), Мићевић, Цветковић - Лековић, Баха - Јовановић, Селенић (од 46. Величковић), Перовић (од 46. Даноски) - Обрадовић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Н. Стевановић - Живковић Остојић, Вујачић (од 46. Милетић), Обрадовић - Здјелар, Јојић - Терзић (од 46. Јовић), Натхо (од 70. Холендер), Мениг (од 70. Лутовац) - Рикардо (од 91. Смиљанић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Младост - Партизан 0:2

90+2. МИНУТ - Крај утакмице!

83. МИНУТ - Постигао је Јовић трећи гол за госте, али он је оправдано поништен јер се у зачетку акције Рикардо налазио у офасајду.

79. МИНУТ - Још једна шанса за Младост. Опет је Стевановић спасао црно-беле добром интервенцијом после покушаја Мићевића.

69. МИНУТ - Последњи покушај Натха на данашњој утакмици замало је био непрецизан. Израелца је заменио Филип Холендер.

64. МИНУТ - Одличан шут Бахе и феноменална одбрана Стевановића. Тукао је играч домаћих са скоро 20 метара, но чувар мреже гостију је одличном парадом одбио лопту преко пречке.

58. МИНУТ - Први ударац у оквир гола Паритзана. Даноски се лепо ослободио чувара, али шут није био довољно добар, па је то лагано зауставио Стевановић.

53. МИНУТ - Каква ноншаланција Бибарса Натха. Био је сам на седам метара и уместо да шутира из прве, поигравао се и потом му је ударац изблокиран.

46. МИНУТ - Немања Милетић је на старту другог дела заменио Игора Вујачића и то му је прва утакмица по повратку међу црно-беле. Такође, на терену је и Немања Јовић, који је заменио Николу Терзића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Младост - Партизан 0:2

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

41. МИНУТ - Нова добра шанса за Рикарда. Пребацио је одлични нападач лопту на леву ногу, али ју је лоше захватио и резултат је остао непромењен.

38. МИНУТ - Заслужено гости из Београда дуплирају предност! Иван Обрадовић се уписао у стрелце. Натрчао је леви бек након покушаја Вујачића и сместио је иза леђа Костића.

33. МИНУТ - Имали су изабраниици Александра Станојевића још неколико опасних напада. Ипак, Партизан није успео да постигне други гол из тих ситуација.

21. МИНУТ - Велика прилика за Рикарда. Опет је тукао главом, но његов ударац Костић је зауставио одличном парадом. Нападач гостију је шутирао након центаршута Натха.

СЕРИЈА Рикардо постигао 10. првенствени гол/FOTO: FK Partizan

16. МИНУТ - Од када су гости пропустили две прилике нема много убзуђења. Паритзан има лопту у ногама, док Младост покушава да нападне ривала, али црно-бели то не дозвољавају ривалу.

8. МИНУТ - Врло лако је могло бити 0:2. Мениг је изашао сам испред гола домаћих, но у кључном моменту се оклизнуо. Након њега и Терзић је запретио. Његов покушај из непосредне близине завршио је преко пречке.

3. МИНУТ - Наставља сјајну серију Рикардо Гомеш. Партизан је одлично отврио меч. Центрирао је Обрадовић, а нападач црно-белих главом савладао Костића. Био је то 10. првенствни гол играча са Зеленортских Острва.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Лучанима.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56