ИСКЛИЗНУЛО "ПЛУС ПЕТ": Партизан пропустио прилику да повећа предност на табели у односу на Звезду

М. БЛАЖИЋ

20. 09. 2021. у 20:10

ВЕЋ скоро деценију, Партизан у сваком мечу код куће бар једном затресе мрежу вечитог ривала. Од пораза 0:1 у дербију играном 5. маја 2012, црно-бели, не само да су постигли гол у свих десет мечева против Црвене звезде у Хумској, већ су и увек водили 1:0. Али у последње време увек постоји то нешто мало што на крају срећу квари, и победа измакне по сличном рецепту.

ИСКЛИЗНУЛО ПЛУС ПЕТ: Партизан пропустио прилику да повећа предност на табели у односу на Звезду

Исто тако, на пет дуела од децембра 2017, до 165. дербија одиграног у недељу увече (1:1), у Партизановом фудбалском дому су виђена два гола, и увек је домаћин водио. Само једном је после гола црно--белих којим је отварана утакмица, уследио завршни ударац, пре две године, када је Зоран Тошић печатирао победу (2:0). Сви остали дербији су личили "као јаје јајету", Партизан је стизао до предности, а гост у последњих петнаестак минута неутралисао већ виђени минималац најљућег ривала и изборио реми.

УРОШЕВИЋ: БЕЗ СРЕЋЕ НА КРАЈУ

ЗА тријумфом жали и бек Слободан Урошевић, који се као лав свих 90 минута са офанзивним фудбалерима црвено-белих.

- Имали смо три-четири добре шансе. Само да смо били мало концентрисанији, да смо постигли и тај други гол. Слабије смо ушли у утакмицу, док нисмо дошли до своје игре, након чега смо успоставили контролу. Несрећно смо примили гол на крају - истакао је леви бек црно-белих.

За разлику од претходна три дербија, у којима је стицао предност после боље и конкретније игре, Партизан је прексиноћ први пут дошао до даха када је Натхо, за њега атипично левом ногом, матирао Борјана. Интересантно је да је то био први шут Станојевићевог тима на утакмици. На исти начин, практично без даха и у тренуцима када је најмање мирисало на изједначење, Звезда је преко Катаија стигла до гола, који првенствену трку удвоје чини подједнако неизвесном као што је била уочи дербија.

Први од четири дербија који је имао призвуке недељног је 156. одигран 13. децембра 2017. Тада је Партизан са беле тачке голом Суме у 61. стигао до предности, да би Боаћи у 84. минуту вратио свој тим у живот. У септембру 2018. Рикардо је матирао Борјана у 33. минуту, а Боаћи још једном био спасилац Звезде у 73. минуту. Уследила је победа црно-

-белих (2:0, Сума и Тошић) у септембру 2019, да би последња два меча донела сада већ стандардну слику.

- Остаје жал за победом, јер смо имали вођство током већег дела меча, које смо могли да увећамо. Наравно да у утакмицама попут ове неке ситуације морамо да решавамо - изјавио је Александар Станојевић после дербија и на тај начин поновио оно што је морао да каже и прошлог септембра када је Стевановић у 6. минуту донео предност, а Катаи изједначио у 75.

ЈОЈИЋ: БОЈАЖЉИВО НА ПОЧЕТКУ

ВЕЗИСТА Милош Јојић истакао је да је његов тим неопрезно примио гол.

- Играли смо бојажљиво на почетку, Звезда је тада за нијансу била бољи ривал, а од тог момента смо на неки начин само ми постојали на терену. Играли смо доста боље, стварали шансе и дали гол. Остаје жал што нисмо дали још неки погодак и привели утакмицу крају. Мислим да је најреалније било да смо победили. Пред крај утакмице наивно смо примили гол - рекао је Јојић.

Пропустили су црно-бели идеалну прилику да одласком на "плус пет" дођу у много комфорнију ситуацију, али је јасно да и у том случају апсолутно ништа не би било решено, с обзиром на то да су до краја првенствене трке на програму још два дербија, а од расплета у лигашких 30 кола ће зависити коме ће у плеј-офу припасти улога домаћина (боље пласирани игра код куће).

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56