КАКАВ ВЕЧИТИ ДЕРБИ! Партизан био пред тријумфом, Звезда слави Катаија (ФОТО/ВИДЕО)

А. Илић

19. 09. 2021. у 19:58 >> 19:25

ПАРТИЗАН је на стадиону у Хумској дочекао Црвену звезду у 9. колу Суперлиге Србије. Водили су црно-бели током већег дела меча, а Катаи је у завршници изједначујућим голом израстао у хероја "делија".

Звезда је имала иницијативу у неколико уводних минута, Лои Диони је побегао Саничанину, изашао пред голмана Партизана, а Поповић је одлично реаговао. Чекао се 31. минут за наредно узбуђење.

Тада је Александар Катаи је након центаршута Милана Родића погодио пречку. То као да је разбудило играче домаћег тима. "убацили су у пету", само шест минута касније Бибрас Натхо одличним ударцем са двадесетак метара успева да савлада Милана Борјана који је био немоћан да укроти покушај израелског репрезентативца.

Већ у 39. минуту Натхо је поново претио, био је блокиран. До полувремена претио је и Урошевић који је на одлично додавање Јовића прошао иза леђа одбране, одлучио је да проигра уместо да шутира, те Драговић шаље лопту у корнер. У зауставном времену Канга је извео прекид, а Саного туче главом, ипак непрецизно.

Имали су потом у 49. минуту домаћи играчи нову прилику, када је након одбитка Гомеш затресао мрежу, али је Новак Симовић поништио гол због фаула. Након чега су изабраници Александра Станојевића играли доста опрезније.

Велика шанса виђена је у 61. минуту када је повука Јовић по десној страни, додао до Рикарда, који из окрета шутира, тик крај стативе. Катаи је након прекида који је извео Фелипе Фалко у 80. минуту главом распаллио по лопти која одлази крај гола Поповића.

Никола Терзић је вукао по десној страни дошао у прилику да шутира, лопта одлази крај гола, а одмах са друге стране Александар Катаи главом изједначује.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 1:1 (Натхо 37' - Катаи 83)

90+4. МИНУТ - Жути картон добио је и Урошевић због старта с леђа.

90+1. МИНУТ - Диони је фаулирао играча Партизана, а потом је у револту шутнуо лопту,  Симовић је Французу показао жути картон.

90. МИНУТ - У наставку ће се играти четири минута.

83. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Катаи главом тресе мрежу за изједначење.

82. МИНУ - ШАНСА ПАРТИЗАН!  Терзић је промашио искоса из непосредне близине.

80. МИНУТ - ШАНСА ЗВЕЗДА! Катаи је након прекида који је извео Фелипе Фалко у 80. минуту главом распаллио по лопти која одлази крај гола Поповића.

77. МИНУТ - Петар Станић мења Секу Санога.

76. МИНУТ - Саного добија жути картон.

71. МИНУТ - Измене на обе стране. Иванића је заменио Фелипе Фалко, а Бибрас Натхо је место уступио Александру Шћекићу.

65. МИНУТ - Квинси Мениг међа повређеног Лазара Марковића, а Никола Терзић у игру улази уместо Немање Јовића.

61. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ПАРТИЗАН - Вукао је Јовић по десној страни, додао до Рикарда, који из окрета шутира, тик крај стативе.

60. МИНУТ - Још једном репрезентативац Зеленоортских острва из редова Партизана шутира, далеко изнад гола.

59. МИНУТ - Хитро је Иванић покушао да прође кроз шеснаестерац, одличан је Игор Вујачић био.

56. МИНУТ - Рикардо Гомеш је опробао ударац са преко 20 метара, није био прецизан.

54. МИНУТ - Милан Гајић је ушао у игру уместо Страхиње Ераковића.

53. МИНУТ - Храбро је млади Лазетић ушао у дуел са Урошевићем, опробао је ударац, а дефанзивац црно-белих блокира његов покушај.

49. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН - Шутирао је Вујачић, брани Урошевић, на одбитак натрчава Рикардо Гомеш постиже погодак, пре тога је по Симовићу фаулирао је неког од дефанзиваца Звезде, те гол који је постигао неће бити признат.

46. MИНУТ -  Почело је друго полувреме, Марко Лазетић је ушао у игру уместо Крстичића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:0 (Натхо 37')

45. +1. МИНУТ - ШАНСА ЗВЕЗДА! Извео је Канга корнер, Саного је надскочио Вујачића, добра прилика али нема узбуђења.

45. МИНУТ - Саничанин је оборио Иванића при контри, Симовић се није либио да покаже жути картон.

43. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН! Каснио је Саного, Урошевић је ушао иза леђа одбране, одлично додавање Јовића. Можда је требало да шутира, одлучио се за асистенцију, а Драговић шаље лопту у корнер!

39. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН! Натхо је веома расположен за игру вечерас! Поново је био у прилици да угрози Борјана Саного блокира у пресудном тренутку.

37. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Натхо је фантастично пробио по десној страни, а онда са ивице шеснаестерца матира Милана Борјана! Није могао голман гостију ништа да уради!

31. МИНУТ - ПРЕЧКА ЗВЕЗДА! Александар Катаи је погодио пречку након одличног центаршута Родића.

30. МИНУТ - Катаи успева да побегне Вујачићу, али га дефанзивац црно-белих стиже пред шеснаестерцем.

28. МИНУТ - Притиска Партизан сада, прво је Јојић центрирао, али касне домаћи нападачи, потом притиска задњу линију и Рикардо.

27. МИНУТ - Спао је у овом периоду ритам игре, игра се између два шеснаестерца, немају голмани много посла.

23. МИНУТ -  ШАНСА ЗВЕЗДА! Превише простора испред шеснаестерца Партизана имају Станковићеви пулени, опробао је ударац и Мирко Иванић, брани Поповић.

21. МИНУТ - Прети за сада тим Александра Станојевића превасходно по десној страни, имао је Марковић неколико опасних центаршутева, а црвено-бели су се одлично бранили.

18. МИНУТ - Уследио је мањи прекид, судија Симовић је инсистирао да Рикардо Гомеш скине наруквицу коју носи од почетка меча.

14. МИНУТ - Центаршут Лазара Марковића могао је да буде неугодан, Милан Борјан боксује пре него што је дошло до опасности.

8. МИНУТ - Запретио је и Партизан, каснио је Јовић, Ераковић затвара простор пред голом Борјана.

6. МИНУТ - Покушао је и Саного, шутирао је непрецизно.

5. МИНУТ - ШАНСА ЗВЕЗДА  Лои Диони је побегао Саничанину и Вујачићу у шеснаестерцу, шутирао је, добро брани Поповић.

3. МИНУТ - Опробао је Катаи ударац, није имао Александар Поповић превише проблема.

2. МИНУТ - Партизан притиска одмах на центру ривала, а то им је донело лопту, погрешио је несигурни Гелор Канга, срећом по госте нису били кажњени.

1. МИНУТ - Утакмица је почела нападом гостију.

Пред почетак меча у Хумској уприличен је минут ћутања у част легенде српске кошарке Душана Дуде Ивковића.

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Партизана савладали су Анортозис у Лиги конференција (0:2), док је Црвена звезда у Лиги Европе савладала фаворизовану Брагу (2:1). Те ће овај дерби бити први у историји који "вечити" дочекују након европске победе оба ривала у групној фази.

Последњи пут "вечити" су се састали 25. маја у финалу Купа Србије када је чета Дејана Станковића славила након бољег извођења једанаестераца.

Тим из Љутице Богдана славио је и у последњем првенственом окршају, дуел одигран у априлу добили су црвено-бели резултатом 1:0.

У претходне 164 првенствене утакмице против црно-белих Звезда је успешнија са 65 победа, тим из Хумске славио је 47 пута, а 52 меча завршена су нерешено.

Партизан је као домаћин био успешнији у тим утакмицама, до сада је у "вечитим" дербијима 81 пут играо на свом терену, победио је у 31 утакмици, 26 пута је било нерешено, а црвено-бели су победили 24 пута.

На табели Супер лиге Србије води тим Александра Станојевића са максималним учинком од седам победа из седам мечева, док је екипа из Љутице Богдана из истог броја утакмица уписала 19 бодова.

Утакмицу ће судити Новак Симовић, управо је он био главни судија на оба првенствена дуела градских ривала.

Није могло ни пред данашњи дерби без инцидената. Полиција је реаговала на неколико локација, а нереди су брзо уведени под контролу

Црно-бели имају и посебног госта на стадиону у Хумској, реч је о власнику популарне Инстаграм странице "443" која броји преко 40 милиона пратилаца.

Ток меча можете да пратите уживо на сајту "Новости.рс" у наставку текста.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44