ПАРТИЗАН РУТИНСКИ ПРОТИВ АНОРТОЗИСА: Голови Менига и Гомеша довољни за победу (ВИДЕО)

А. Илић

16. 09. 2021. у 22:52 >> 21:49

ПАРТИЗАН је приказао доминантну игру на гостовању Анортозису, а на тај начин су изабраници Александра Станојевића уписали прву победу за српски клуб у групној фази Лиге конференција.

Рутински је београдски тим прошао кроз Никозију, те је заслужено славио са 2:0 против Анортозиса коме ни подршка домаћих навијача није помогла да сачува домаћи терен.

Уводни минути припали су Кипранима, Христодолопулос је у 11. минута из прекида са преко 30 метара шутирао прецизно, а Александар Поповић крајњим напорима чува своју мрежу.

Само пет минута касније Миљковић се нашао у прилици, а Ђорди Лорија одлично реагује. Велику шансу имао је Александар Шћекић у 36. минуту када је након добро изведеног корнера Бибраса Натха црногорски фудбалер шутирао одлично, а Лорија је морао да "вади" лопту са гол линије.

Новајлија у дресу "парног ваљка" Квинси Мениг био је на правом месту након ударца Лазара Марковића, луцидном реакцијом тресе мрежу до тада одличног чувара мреже Кипрана.

Делетић је у 62. минуту припретио, а на правом месту је био Поповић. Само шест минута касније Рикардо Гомеш 13. голом у сезони поставља коначних 2:0. Одлично се репрезентативац Зеленоортских острва окренуо и пласирао лопту под пречку.

Забрињавајућа је и повреда Рикарда Гомеша који је у 82. минуту пао на траву, а није желео да ризикује Станојевић, одмах га је заменио.

АНОРТОЗИС – ПАРТИЗАН 0:2 (0:1)

(Мениг 43', Гомеш 68')

Стадион: ГСП у Никозији.

Судија: Кјерсгард (Данска)

АНОРТОЗИС: Лорија – Кореа (Каитцас), Арајури, Рисванис – Хушбауер (Бушулаџић од 46.), Поповић, Артиматас, Андерсон – Христодулопулос, Русијас (Делетић од 46.), Варда (Качарава од 64').

ПАРТИЗАН: Поповић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Обрадовић – Зђелар, Шћекић – Марковић (Холендер од 72'), Натхо, Мениг (Јовић од 63') – Рикардо (Терзић од 82').

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+2. МИНУТ  Терзић је покушао да проигра Јовића који не успева непосредно крај гола да захвати лопту.

90. МИНУТ  - Делетић је припретио, а поново Поповић сигурно реагује. Четири минута играће се у надокнади.

82. МИНУТ - Рикардо Гомеш је пао на траву, домаћи тим није хтео да заустави игру. Гомеш је одмах замењен, ушао је Терзић.

80. МИНУТ - Рутински црно-бели за сада контролишу игру, чувају станојевићеви пулени снагу за недељни дерби, делује да им је 2:0 довољно.

68. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Рикардо Гомеш још једном показује да му нема равног у Србији! Добио је одличну лопту, окренуо се и шутирао под пречку Лорије за нови гол српског тима.

62. МИНУТ  - ВЕЛИКА ШАНСА АНОРТОЗИС - Делетић је избацио из игре двојицу дефанзиваца Партизана, одлично брани Александар Поповић.

60. МИНУТ - Вукао је по десној страни Марковић, лоше је шутирао, имао је и бољих решења.

55. МИНУТ - Период игре у коме се игра испред гола црно-белих. Нема опасности по гол Поповића.

50. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ПАРТИЗАН - Натхо након контре шаље лопту до Рикарда, а репрезентативцу Зеленоортских острва лопта прелази преко ноге.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме на стадиону ГСП у Никозији.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:1

45. МИНУТ - Прво полувреме продужено је четири минута.

43. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Квинси Мениг био је на правом месту након ударца Марковића, те је црно-белима донео вођство.

36. МИНУТ  - ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН - Одлично је Натхо извео корнер, лопта након специјалад олази до Шћекића који шутира, а Лорија "вади" лопту са линије.

22. МИНУТ - Период игре у коме Партизан контролише лопту, али не успевају црно-бели да у гол претворе теренску иницијативу.

18. МИНУТ - Имао је Партизан два на два, али је Марковић одлучио да сам заврши акцију, а то му није пошло за руком.

16. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН! Шћекић је у срцу шеснаестерца пропустио лопту до Миљковића који је утрчавао са десне стране, а Ђорди Лорија одлично брани - корнер за Партизан.

11. МИНУТ - ШАНСА АНОРТОЗИС! Христодолопулос је шутирао са преко 30 метара, морао је Александар Поповић да се добро помучи.

6. МИНУТ - Рикардо је ушао у шеснаестерац, заврнуо на петерац ка Марковићу, али је Кориа био бржи и избацио лопту у корнер.

5. МИНУТ - Миран почетак дуела, игра се између два шеснаестерца у уводу меча.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону ГСП у Никозији.

Пратите Новости.рс на Фејсбуку

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16