ЗВЕЗДА САВЛАДАЛА БРАГУ: Црвено-бели одличном игром "разбили" фаворизоване Португалце (ВИДЕО)

А. Илић/Ч.В

16. 09. 2021. у 20:37 >> 20:38

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде уписали су победу на првом овосезонском европском дебију. Српски шампион био је бољи у Лиги Европе од Браге 2:1, а гледаоци на "Маракани" имали су прилику да виде и Ришарија Живковића.

ЗВЕЗДА САВЛАДАЛА БРАГУ: Црвено-бели одличном игром разбили фаворизоване Португалце (ВИДЕО)

Добро је Звезда отворила меч, имали су домаћи играчи контролу лопте, а на прву шансу чекали смо до 22. минута. У гол шанси нашао се Орта, а Александар Драговић још једном је показао због чега је један од најбољих дефанзиваца који је играо на "Маракани".

У наредном нападу Звезда је одговорила. Шутирао је Ел Фарду Бен, лопта је погодила Рикарда Оливеиру, променила је правац, и на крају завршила крај стативе.

Црвено-бели су без ЕЛ Фарду Бена који је игру морао да напусти због повреде у 39. минуту. Пред одлазак на полувреме гости су имали две прилике. Прво је у 45, Пијазон покушао да шутира, а Драговић још једном у важном тренутку уклизава.

Након тога из корнера закаснила је реакција играча Звезде, а Минеиро је са петерца погодио стативу.

Доста боља игра Португалацана почетку другог полувремена, на прву шансу српски шампшион чекао је све до 62. минута. Када је Мирко Иванић пробио по левој страни, а његов ударац шаље у корнер голман Браге Матеус.

Добру прилику имали су играчи португалског тима само три минута касније, погодио је Минеиро пречку.

Уследила су три фантастична минута. прво је у 74. Диони украо дефанзивцима Браге лопту, Матеус је одбранио његов ударац, а из корнера, након доброг центаршута Канге Родић доноси вођство играчима српског тима. Да би одмах по кретању са центра погрешио Секу Саного, а Гален изједначује.

Уследило је ново одушевљење звездаша када је оборен Мирко Иванић у шеснаестерцу, а шкотски судија Џон Битон показао је на "белу тачку". Сигуран извођач био је Александар Катаи у 85. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БРАГА 2:1  (0:0)

(Родић 75', Катаи 85'п - Галено 76)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Џон Битон (Шкотска)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Драговић, Дегенек, Родић - Саного (Панков од 86') - Бен (Диони од 39'), Канга, Иванић, Катаи (Срнић од 86') - Живковић (Крстичић од 65') .

БРАГА: Матеус - Фабијано , Тормена, Оливеира, Леите - Минеиро, Ал Мусрати, Галено - Пјазон, Орта, Руиз.

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Четири минута продужен је меч

89. МИНУТ - ШАНСА ЗА БРАГУ - Орта прети, фантастична реакција Милана Борјана.

84. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ! Оборен је Иванић, а Александар Катаи поново доноси Звезди вођство!

76. МИНУТ - ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ БРАГЕ! Катастрофална грешка Секуа Санога, послао је паралелну лопту право у ноге Галену, који користи прилику за гол.

75. МИНУТ - ВОДИ ЗВЕЗДА! Добар центаршут Канге. Родић је одлично реаговао за радост домаћих!

74. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ - Диони је увидео лошије кретање дефанзиваца жуто-црвених, те је успео да први стигне до лопте, а добро брани голман гостију!

64. МИНУТ - ШАНСА БРАГА - Канга је одлучио да опроба ударац са велике удаљености, био је непрецизан. Умало је стигла казна, тукао је Минеиро, погодио је пречку, а на путу ка голу Орту је погодила лопта.

61. МИНУТ - ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ - Провукао се по левој страни Мирко Иванић, шутирао је искоса, био је блокиран. Корнер за Звезду.

52. МИНУТ - Лош почетак Црвене звезде, не успевају домаћи да пређу половину од почетка другог полувремена, а противнику често дозвољавају играчи Дејана Станковића да шутира из даљине.

49. МИНУТ - Каснио је Катаи у блок, Руиз је искористио прилику и дошао до прилике за шут, срећом по Борјана лопта пролази са спољне стране стативе.

45. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:0

45+1. МИНУТ - ШАНСА БРАГА  одлично изведен корнер, прескочила је лопта Санога, Минеиро је погодио стативу.

45. МИНУТ -  ШАНСА БРАГА - Пијазон је покушао да шутира, Орта га је одлично проиграо а Александар Драговић маестрално уклизава у пресудном моменту. Минут је продужено прво полувреме

44. МИНУТ - Орта по трећи пут прети, поново је шутирао ван оквира гола, али је свеједно Борјан упозорио саиграче да му не дају толико простора

40. МИНУТ - Канга је извео корнер, одигран је специјал, а Габонац шаље лопту до Катаија на ивици шеснаестерца, а његов ударац није представљао проблем за Матеуса.

39. МИНУТ - Катаи је покушао да прети по левој страни, само корнер за Звезду. Након чега се повредио Ел Фарду Бен, а његово место на терену заузео је Диони.

31. МИНУТ - Канга је пробао да проигра бена по десној страни, није успео у својој намери.

29. МИНУТ - Гелор Канга је распалио из даљине, пада лопта поред стативе, али одлази крај стативе.

23. МИНУТ - ШАНСА ЗВЕЗДА  - Шутирао је Ел Фарду Бен, лопта је погодила Рикарда Оливеиру, променила је правац, али одлази у корнер, након кога је Родић послао ка голу али није било опасности за Матеуса.

22. МИНУТ - ШАНСА БРАГА - Драговић је затворио пут ка голу, одбитак пада право на ногу Роберту Орти, који још једном шаље лопту на јужну трибину "Маракане".

19. МИНУТ - Дисциплиновано игра Звезда у одбрани, а добро се бране и гости. Након 20 минута нема још увек ударца у оквир гола.

12. МИНУТ - Пробао је изнова Орта, а још једном ударац иде преко гола, са друге стране сличну идеју имао је и Мирко Иванић, али је реализација била иста.

9. МИНУТ - Покушава брага да угрози Милана Борјана са дистанце, а далеко од тога да су на почетку меча прецизни гости. Леите је послао лопту високо преко гола. Пре тога покушао је и Орта.

Tekst potpisa

3. МИНУТ - Звезда је добро почела меч, добро се крећу домаћи играчи, имају контролу лопте константно.

1. МИНУТ - Почела је утакмица, игра се у сјајном амбијенту на стадиону Рајко Митић.