ШЕРИФ НАСТАВИО ДА ПИШЕ ФУДБАЛСКУ БАЈКУ: Шампион Молдавије победио Шахтјор, Дортмунд сигуран у Турској (ВИДЕО)

15. 09. 2021. у 20:46

ФУДБАЛЕРИ Шерифа наставили су да бележе фантастичне резултате. Првак Молдавије је у дебитантској утакмици Лиге шампиона победио Шахтјор са 2:0 на свом терену.

Клуб из Тираспоља је кроз квалификације и утакмице са Црвеном звездом и загребачким Динамом показао како дисциплиновано може да игра, док има шта да понуди и у нападу.

Тако је било и ове вечери у сусрету са украјинским тимом. Екипа из Доњецка је имала посед лопта у својим ногама, али на крају се гледа резултат, а он је био на страни изабраника Јурија Вернидуба.

Играо се 16. минут када је Адама Траоре довео домаће до предности, после центаршута  Крисијана са леве стране.

Тријумф Шерифа је потврдио резервиста Јансане у 62. минуту, а асистент и код тог поготка био је одлични Кристијано.

Снаге су у овом термину у Истанбулу одмерили и Бешикташ и Борусија Дортмунд. Гости су славили са 2:1.

Већ после првог полувремена "милионери" су имали два гола предности. Најпре је Џуд Белингем у 20. минуту затресао мрежу ривала. Овај 18-годишњак је тако постао најмлађи играч који је био стрелац у две узастопне утакмице у Лиги шампиона.

Други гол постигао је Ерлинг Халанд који је тако потврдио зашто важи за једног од најбољих нападача данашњице.

Бешикташ је успео да смањи у четвртом минуту надокнаде времена када је Франциско Монтеро матирао Грегора Кобела.