КРАЉУ ФУДБАЛА БОЉЕ: Пеле још на интензивној нези
ЛЕГЕНДАРНИ Пеле је на путу да добије најтежу утакмицу у животу.
Архива Новости
Краљ фудбала је и даље на интензивној нези у болници у Сао Паулу, где се опоравља од операције тумора дебелог црева, али се боље осећа и опоравак у сваком случају иде предвиђеним током.
Болница "Алберт Ајнштајн" у Сао Паулу је објавила да се 80-годишњи Едсон Арантес до Насименто Пеле опоравља "на задовољавајући начин", иако је још на интензивној нези. Како се наводи, у уторак ће бити пребачен у редовну собу.
Троструком победнику Мундијала тумор је откривен када је отишао на рутинске здравствене прегледе крајем августа. Из болнице су тада саопштили да је тумор идентификован током кардиоваскуларних и лабораторијских прегледа.
Пеле је трипут освојио Светско првенство - 1958, 1962. и 1970. године и најбољи је стрелац репрезентације Бразила са 77 голова на 92 утакмице. До пре два дана био је најбољи јужноамерички стрелац у дресу репрезентације, али га је хет-триком против Боливије престигао капитен Аргентине Лионел Меси, чиме је стигао до бројке од 89 погодака.
Препоручујемо
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју
ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.
12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)