ЗВЕЗДА ПОБЕДОМ ПРОСЛАВИЛА РОЂЕНДАНЕ ТРЕНЕРА И СТАДИОНА: Сигурна победа пред европски деби против Браге (ВИДЕО)

11. 09. 2021. у 19:52

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су као домаћини екипу Пролетера са 3:0 у итакмици осмог кола Супер лиге Србије.

Стрелци за црвено-бече били су Саного и Александар Катаи који је два пута погађао мрежу Петрића.

Била је ово девета победа Звезде над вечерашњим противником уз импресивну гол разлику од 22:1!

Утакмицу је обележила прослава двоструког рођендана - слављеници су били трернер црвено-белих Дејан Станковић који је напунио 43 године и - стадион "Рајко Митић" (58).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмици присуствује нешто више од 19.000 гледалаца са плаћеним улазницама.

75. минут - ГОЛ!!! Катаи ставља тачку на ј. Поново је тандем Иванић - Катаи био кобан по Пролетер. Као и код другог гола, везиста црвено-белих упослио је саиграча који је рутински погодио мрежу.

70. минут - У игру је пре два минута ушао Канга и одмах је унео пометњу у одбрани Пролетера.

67. минут - Најбоља прилика у другом делу за Звезду. Катаи је покушао из тешке позиције, није то било далеко од гола.

58. минут - Симболично, у 58. минуту, Делије су лепом бакљадом обележиле 58. рођендан стадиона.

53. минут - Покушао је Живковић дса упосли Павкова који је тражио пенал.

45. минут - Као што је и било очекивано, Живковић је дебитовао у црвено-белом дресу, а у игру је ушао уместо Дионија.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог полувремена без узбуђења после другог гола Црвене звезде. Најузбудљивије је било када је на загревање отишао Ришаиро Живковић.

28. минут - Мат у два потеза - Иванић до Катаија и то је 2:0 за шампиона Србије!

27. минут - Крстичић пропушта велику прилику за 2:0, пребацио је гол са пет метара!

24. минут - ГОЛ!!! Звезда води голом Секу Санога!

17. минут - Неочекивана прилика за Пролетер после грешке Крстичића, али нису искористили поклон гости. Гордић је био бржи од Даноског.

15. минут - Окушао је левицу и Александар Катаи, али је лопта отишла поред гола.

10. минут - Поново Петрић излази као победник против Дионија.

7. минут - Гајић са ивице петерца шутира поред гола и пропаде још једна шанса црвено-белих.

5. минут - Велику шансу пропустио је Диони, изашао сам испред Петрића, али је голман гостију одлично интервенисао.

3. минут - Прва прилика за Звезду која је од почетка утакмице кренула офанзивно у жељи да потврди улогу апсолутног фаворита. Ненад Крстичић шутира али лопта иде преко пречке.

1. минут - Почела је утакмица на стадиону Рајко Митић, популарној МАракани која данас слави 58 година. Честитамо!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПРОЛЕТЕР 3:0

(Саного 24, Катаи 28,75)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Момчило Марковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Гордић - Гајић, Панков, Дегенек, Родић - Саного, Крстичић - Диони, Иванић, Катаи - Павков.

ПРОЛЕТЕР (4-2-3-1): Петрић - Милошевић, Јоковић, Јанковић, Башановић - Митровић, Којић - Вукасовић, Даноски, Томовић - Ортиз

Фестивалска атмосфера се очекује на стадиону Рајко Митић који продславља 58. рођендан, а тренер црвено-белих одредио је помало изненађујућих стартних 11 за дуел са новосадским суперлигашем.

Дејан Станковић одлучио се за неколико промена у саставу за данашњи меч, између статива наћи ће се Милош Гордић, а у стартних 11 нашао се и Лои Диони. На клупи за резервне играче налази се Ришаиро Живковић, који би управо данас могао да дебитује у црвено-белом дресу.

НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Ево у каквом је стању син Дејана Станковића

Пре неколико дана јавност је потресла вест да је син легендарног српског фудбалера Дејана Станковића, Стефан у болници у Милану, а сада се Станковић огласио и информисао све да се стање поправља.

20. 04. 2024. у 08:34