СРБИЈА ПОБЕДИЛА, МИТРОВИЋ НАСТАВИО ДА РЕШЕТА: "Орлови" срушили Луксембург и наставили поход ка СП

Ч. В.

04. 09. 2021. у 17:22 >> 19:57

ФУДБАЛЕРИ Србије победили су Луксембург са 4:1 у квалификацијама за Светско првенство у фудбалу, а поново је блистао Александар Митровић.

СРБИЈА ПОБЕДИЛА, МИТРОВИЋ НАСТАВИО ДА РЕШЕТА: Орлови срушили Луксембург и наставили поход ка СП

Добру игру, посебно у првом полувремену приказали су "орлови". Показали су изабраници Драгана Стојковића од старта ште желе, то је рани гол који би олакшао пут ка коначном циљу - победи.

Маестралну утакмицу одиграо је нападач Фулама. Најпре је у 22. минуту на асистенцију Сергеја Милинковић-Савића матирао Мориса, да би у 35. минуту главом дошао до другог поготка, а укупно седмог у квалификацијама што га чини најбољим стрелцем. Такође, ово му је био 43. гол у репрезентативном дресу.

У наставку сусрета "орлови" су мало пали у игри, искористио је то Луксембург и у 77. минуту смањио резултат преко Оливијеа Тила. Ипак, чим су наши фудбалери опет додали гас, мрежа ривала се опет затресла.

Аутогол је постигао Шано у 82. минуту, а коначан исход сусрета поставио је Никола Миленковић који је главом закуцао лопту у мрежу ривала у шестом минуту надокнаде времена.

РАДОСТ Александар Митровић/Фото: Н. Скендерија

Србија после овог меча има 10 бодова, баш као и Португал, док је Лускембург остао на шест. Наша селекција наредни меч игра 7. септамбра (20.45) против Ирске у гостима.

Састави:

Србија (3-4-3): Рајковић - Миленковић, Настасић, Павловић - Лазовић, Лукић, Гудељ, Костић - Тадић, А. Митровић, Милинковић-Савић.

Луксембург (4-2-3-1): Морис - Јанс, Шано, Махмутовић, Карлсон - Мартинс Переира, Бареиро - Синани, С. Тил, Гонкалвеш - Родригес.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Србија - Луксембург 4:1

90+6. МИНУТ - Миленковић је постигао четврти гол за Србију. То је уједно било све што се тиче овог меча.

90+3. МИНУТ - Ау какав промашај Радоњића! Празан је гол био, али је нови фудбалер Бенфике са неколико метара промашио празан гол.

82. МИНУТ - Приликом поготка дошло је до судара главама између Шаноа и Митровића, а фудбалер Фулама је изашао из игре. Ништа страшно, али ради предострожности га изводи Стојковић, а у игру ће Лука Јовић.

81. МИНУТ - Није малопре, али јесте сада! Србија је дала нови гол, али је Шано постигао аутогол.

79. МИНУТ - Провао је Митровић главом. Није успео нападач Србије да постигне хет-трик (бар не за сада). Његов покушај зауставио је голман противничког тима.

77. МИНУТ - Пад у игри наше селекције и казна гостију! Сјајан гол постигао је Оливије Тил. Оставио му је Родригес лопту, а овај фантастичним ударцем са неких 17 метара матирао Рајковића.

71. МИНУТ - Прве измене направио је Драган Стојковић! У игру су ушли Немања Радоњић и Душан Влаховић, док су терен напустили Саша Лукић и Дарко Лазовић.

66. МИНУТ - Луксембург је извео шести корнер. Ни након њега није било опасности. Ривал "орлова" је бољи у том сегметну, али Србија је боља у головима, а то је оно што се једино рачуна.

57. МИНУТ - Костић је покушао са леве стране. Није баш најбоље шутирао, па није било проблема да Морис заустави тај ударац.

50. МИНУТ - Умало аутогол, али гости су се извукли из непријатне ситуације уз доста среће, пошто се лопта од једног играча одбила Шаноа одбила ван терена.

СЈАЈАН Александар Митровић/Фото: Н. Скендерија

47. МИНУТ - Запетили су гости управо преко Тила. Он је био изблокиран и Луксембург је добио корнер из кога није било опасноти за Србију.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Стојковић није ништа мењао, док је код Луксембурга Оливије Тил заменио Махмутовића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Србија - Луксембург 2:0

45+3. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+2. МИНУТ - Први пут је озбиљније запретио Луксембург. Бареиро је шутирао искоса са леве страна, на срећу Рајковића и Србије лопта је отишла поред гола.

35. МИНУТ - Опет маестрални Митровић! Одличан центаршут расположеног Костића и сјајан скок бившег играча Партизана коме је ово био 43. погодак у репрезентативном дресу.

29. МИНУТ - Нова прилика за тим Драгана Стајковића. Тадић је центрирао, Митровић опет главом покушао. Овога пута је Морис добро реаговао.

22. МИНУТ - Србија води - стрелац Митровић! Сјајну лопту добио је нападач Фулама од Милинковић-Савића, изашао сам испред чувара мреже Луксембурга и лако је погодио за вођство наше репрезентације. Ово је "Митроголу" био шести гол у квалификацијама, а Србија је дала осам укупно.

МАЈСТОР Александар Митровић/Фото: Н. Скендерија

21. МИНУТ - Велику прилику имао је Душан Тадић. Костић је додао лопту капитену "орлова", овај је искоса са леве стране шутирао, али се одбраном истакао голман гостију.

15. МИНУТ - Центрирао је Костић са леве стране, одлично је скочио Митровић, али је лопта отишла замало поред гола.

14. МИНУТ - Притискају наши фудбалери. Игра је тренутно прекинута због тога што се Бареиру указује помоћ после дуела са Стахињом Павловићем.

9. МИНУТ - Три корнера у минуту извела је домаћа селекција, али ниједном "орлови" нису озбиљније запретили Морису.

7. МИНУТ - Србија је од почетка меча одлучила да преузме иницијативу. Још увек нема озбиљније прилике, али верујемо да ће до ње брзо доћи.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00