СЕНЗАЦИОНАЛНИ РОНАЛДО ХЕРОЈ ПОРТУГАЛА: Кристијано и другови били на ивици амбиса, па у финишу дошли до победе

01. 09. 2021. у 22:53

ШТА би Португал радио да нема Кристијана Роналда? Успео је мајстор фудбала головима у финишу утакмице да донесе победу својој селекцији против Ирске са 2:1 у четвртом колу групе А квалификације за Светско првенство.

Португал је био на ивици амбиса и практично пред поразом, али се по ко зна који пут указао нови фудбалер Манчестер јунајтеда и обрадовао нацију.

Има Ирска разлога да жали и мора да се запита зашто и даље поред њеног имена стоји нула када је питању број бодова.

Сигурно би за тим Фернанда Сантоша све било мање стресно да је Кристијано Роналдо у 15. минуту реализовао пенал.

Казнила је то Ирска у најгорем могућем тренутку за домаћина. Играо се 45. минут када је Иган савладао Руија Патрисија за велику радост гостију.

Покушавао је Португал на разне начине да дође до преокрета, али пут до мреже Базуну није успевао да пронађе све до 89. минута када је сјајни Роналдо изједначио резултат.

Исти играч је у шестом минуту надокнаде шокирао тим Стивена Кенија и донео много важан тријумф својој селекцији.

После ове победе Португал је први на табели са 10 бодова, док Ирска и даље нема ниједан бод.

Тим Фернанда Сантоша наредну утакмицу игра против Азербејџана у гостима 7. септембра. Истог дана Ирска дочекује Србију.