СТОТА ПОБЕДА СТАНОЈЕВИЋА НА КЛУПИ: Партизан преслишао немоћне Нишлије!

А. Илић

29. 08. 2021. у 22:47 >> 21:53

ФУДБАЛСКИ Клуб Партизан савладао је Раднички 4:0 (2:0) у седмом колу Суперлиге Србије. Била је то шеста победа у сезони за домаће, а стоти тријумф на клупи црно-белих за Александра Станојевића.

Партизан је дочекао Нишлије које су допутовале без тренера, са клупе их је вечерас предводио тренер омладинског тима Владимир Ђорђевић.

Нису се обрукали гости у првих пола сата игре, били су достојан ривал црно-белима, али само до првог гола у мрежи Дамира Кахримана.

Имао је Партизан прву озбиљнију шансу у 15. минуту када је Рикардо Гомеш шутирао, али крај гола "Реала са Нишаве".

Нова прилика виђена је у 28. минуту када је Натхо сјајно проигроа Милоша Јојића, успео је да савлада Дамира Кахримана, а његов ударац искоса зауставила је статива.

Играо се 37. минут када је Живковић одлично по десној страни проиграо Рикарда, а он главом успева да савлада Дамира Кахримана након ВАР снимка било је јасно да је лопта прешла линију.

Само пет минута касније нови шок за Нишлије. Поново готово пресликана акција, Живковић је проиграо Рикарда који још једном успева да спроведе лопту у мрежу. Резултатом 2:0 отишло се на паузу.

Након нешто мирнијег почетка меча нови гол у 62. минуту. Марко Живковић по трећи пут нашао се у улози асистента. Проиграо је Рикарда Гомеша, а он је уместо да шшутира у ситуацији један на један са Дамиром Кахриманом проиграо Бибраса Натха за 3:0.

Најозбиљнију прилику Раднички је имао у 65. минуту када је Риохеи Мићибући одузео лопту пред шеснаестерцем Партизана, успео је да заобиђе Немању Стевановића, а чини се да је био неодлучан, те је два пута успео да његов ударац у празан гол блокира Саничанин.

Три минута касније Рикардо Гомеш се поново нашао у прилици, изломио је дефанзивце Радничког, наместио се на шут, али је пласирао лопту у Дамира Кахримана. Коначан резултат поставио је Јовић у 70. минуту. Поново је асистент био Рикардо Гомеш.

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ 4:0 (2:0)
(Рикардо 37', 43', Натхо 62', Јовић 70')

Стадион Партизана

Судија: Милан Митић

Партизан: Стевановић, Живковић, Саничанин, Вујачић, Урошевић - Шћекић (Смиљанић од 76'), Јојић - Терзић (Јовић од 55'), Натхо (Павловић од 70') , Холендер (Марковић од 55') - Рикардо (Штулић 76')

Раднички: Кахриман - Бјеличић, Мицибући, Шкрбић (Касалица од 65'), Дуроњић (Спасић од 65'), Вујаддиновић (Стевановић од 46'), Пејовић, Митреовић (Томић од 72'), Арсић (Илић од 52'), Тодоровски, Аксентијевић

90. МИНУТ КРАЈ МЕЧА

85. МИНУТ - Спао је ритам игре, Партизан је убедљив у овом тренутку те немају разлога да срљају црно-бели после четири поготка.

75. МИНУТ - Осоколио се Риохеи Мићинући још једном, опробао је ударац из даљине, Стевановић брани.

70. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Рикардо након два гола уписује и другу асистенцију. Проиграо је Јовића, а млади нападач црно-белих хладнокрвно је шутирао и савладао искусног Кахримана.

68. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН! Још једна дубинска лопта за Рикарда Гомеша, заломио је дефанзивце Радничког, шутирао је право у Дамира Кахримана.

67. МИНУТ - Након контре Партизана Марковић је проиграо Милоша Јојића, а он је покушао да се намести на ударац, а до лопте је брже дошао Дамир Кахриман.

65. МИНУТ - ШАНСА РАДНИЧКИ!  Одузео је дефанзивцима Партизана Риохеи Мићибући лопту, уместо да шутира одлучио је да заобиђе голмана Немању Стевановића, а Саничанин је два пута изблокирао његов ударац.

62. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Трећи пут у мечу у улози асистента нашао се Марко Живковић. Дефанзивац Партизана проиграо је Рикарда Гомеша који излази пред Дамира Кахримана, а уместо да шутира нападач је проиграо Бибраса Натха.

60. МИНУТ - Нови ударац Немање Јовића, Дамир Кахриман је био будан.

56. МИНУТ - Јовић је опробао ударац, туче право у Дамира Кахримана, одмах потом и Вања Илић шутира, епилог је био исти.

53. МИНУТ - Превише се намештао Милош Живковић, био је блокиран ударац асистента прва два поготка.

50. МИНУТ - Доста мирнији почетак другог полувремена. Игра се углавном између два шеснаестерца, за сада без озбиљнијих узбуђења.

46. МИНУТ - Дуел у Хумској је настављен.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+2. МИНУТ - Шутирао је Урошевић, добро брани Кахриман.

45. МИНУТ - Четири минута надокнаде играће се у првом полувремену. Честе лекарске интервенције и вар провера условиле су дужи продужетак.

42. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Још се нису нишки фудбалери опоравили од првог, пао је и други гол. Рикардо је поново одлично реаговао на асистенцију Живковића.

37. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Након центаршута Живковића по десној страни Рикардо је послао лопту ка голу Дамира Кахримана, чинило се да је Дамир Кахриман одбранио његов ударац, а након ВАР провере Милан Митић показао је да је гол за домаће.

32. МИНУТ - Ређају се шанса за шансом. Партизан је све опаснији. Рикарду је мало недостајало да стигне лопту и затресе мрежу Радничког, Кахриман скупља лопту пред ногама нападача црно-белих.

29. МИНУТ - Сада је Милош Јојић шутирао крај гола из велике удаљености.

28. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ПАРТИЗАН! Гол је висио у ваздуху. Партизан је притисао госте. Натхо је ласерски прецизним пасом проиграо Јојића, успева да шутира, чинило се да је савладао Дамира Кахримана, лопта празног гола Нишлија погађа стативу.

25. МИНУТ - Грешка Стефана Митровића на половини терена, Натхо је са дуге стране након нове контре шутирао.

24. МИНУТ - Пробао је Мићибући ударац, био је изблокиран. Одмах акција Партизана са друге стране. Контра је отворила простор Рикарду Гомешу, шутира поново преко гола.

19. МИНУТ - Неколико минута Раднички контролише лопту и покушава да дође до гола домаћина.

15. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ПАРТИЗАН! Превише простора Рикарду Гомешу дали су играчи Радничког. Лепим лажњаком ослободио се Огњена Бјеличића, лопта одлази крај гола Дамира Кахримана.

13. МИНУТ - Ослободио се Раднички притиска, имали су нишки фудбалери два корнера. Сада је Марко Живковић нокаутиран лоптом, њега је у главу погодио Никола Аксентијевић.

9. МИНУТ - Јапанац, Рихоеи Мићибући снажно је са двадесетак метара распалио по лопти, погодио је Саничанина у главу, а дефанзивцу Партизана се неколико минута указивала помоћ.

4. МИНУТ - Прву јавну опомену на самом почетку меча добио је искусни Никола Вујадиновић. Црно-бели за сада конролишу посед, игра се превасходно на половини гостију.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској.