ЗВЕЗДА У ДОРБОМ РАСПОЛОЖЕЊУ ИДЕ НА ПАУЗУ: Павков и Катаи срушили Чукарички, Јовановић постигао гол за "брђане" (ВИДЕО)

29. 08. 2021. у 18:16 >> 20:53

ЦРВЕНА звезда је савладала Чукарички у дербију седмог кола Суперлиге Србије са 2:1 и стигла је до петог везаног првенственог тријумфа.

ЗВЕЗДА У ДОРБОМ РАСПОЛОЖЕЊУ ИДЕ НА ПАУЗУ: Павков и Катаи срушили Чукарички, Јовановић постигао гол за брђане (ВИДЕО)

Још једну добру утакмицу одиграли су црвено-бели. Били су бољи ривал и заслужено си славили и сада могу мирно и у добром расположењу да дочекају паузу у домаћем шампионату.

Од старта је Звезда кренула да напада, али до предности је стигла тек у 40. минуту када је Милан Павков главом закуцао лопту у мрежу ривала након одличног центаршута Канге.

Катаи је одиграо одличну утакмицу коју је крунисао поготком у 57. минуту. Први покушај левог крила црвено-белих зауставио Мићовић, али је Звездин магико из другог покушаја био прецизан.

Деловало је да ће 2:0 бити коначан резултат. Ипак, Ђорђе Јовановић унео је неизвесности у завршницу меча. Дегенек је лоше реаговао, Чолић је упослио нападача који је сјајно реаговао и матирао Милана Борјана.

Од тог момента опасности више није било, па је Црвена звезда уписала нова три бода и сада се налази на другом месту на табели са 16 бодова, док је Чукарички шести са 10.

Састави тимова:

ЧУКАРИЧКИ (4-2-3-1): Мићовић - Радојичић, Шапић, Танасијевић, Рогановић - Доцић, Кајевић - Чоловић, Лукић, Јанковић - Јовановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Драговић, Дегенек, Родић - Саного, Канга - Бен, Иванић, Катаи - Павков.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Чукарички - Ц. звезда 1:2

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

89. МИНУТУ - Из ничега су гости смањили резултат! Дегенек је лоше реаговао, Чолић је прошао, вратио лопту у средину за Јовановића коме није било тешко да савлада Борјана.

81. МИНУТ - Дао је прилику Петру Станићу да дебитује у црвено-белом дресу Дејан Станковић. Талнетовани везиста је у летњем прелазном року стигао у Звезду из Железничара из Панчева.

76. МИНУТ - Чувају гости зналачки предност и чекају крај меча! Делује да бодови иду у Љутице Богдана, али треба сачекати крај утакмице.

61. МИНУТ - Нови опасан напада Звезде. Иванић је провао два пута - није био прецизан, потом ни Канга није добро захватио лопту из изгледне позиције.

57. МИНУТ - Катаи је дуплирао предност. Пробио је по левој страни, шутирао левом ногом, одбранио је то Мићовић, лопта је одбила на десну ногу Звездине десетке који је био прецизан и дуплирао предност.

55. МИНУТ - Из колена је шутирао Ђорђе Јовановић, опасности по капитена Звезде није било, лако ју је ухватио.

48. МИНУТ - Одбила се лопта до Канге који је шутирао из прве, али Мићовић се није дао преварити.

46. МИНУТ - Почео је други део меча на Бановом брду.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Чукарички - Ц. звезда 0:1

45+1. МИНУТ - Још једном је могао Павков да се упише у стрелце. Захватио је лопту волејем након центрашута Катаија, но изблокирао је то један играч Чукаричког.

40. МИНУТ - Одлично је да десне стране центрирао Канга, а Павков је сјајно скочио и главом закуцао лопту у мрежу Чукаричког. Наставио је нападач из Бегеча са голгетерском серијом.

31. МИНУТ - Иванић је још једном покушао. Овог пута је момак из Бачког Јарка тукао са неких 20 метара, но добро је интервенисао Мићовић.

20. МИНУТ - Павков је баш као против Клужа сјајно грудим одложио лопту за Иванића који је пребацио голмана Чукаричког, али је један играч "брђана" са гол линије избио лопту.

16. МИНУТ - Канга је упослио Катаија, овај шутирао искоса са десне стране, лопта није отишла тамо где треба. Завршила је поред гола Чукаричког.

14. МИНУТ - Сјајан ударац Дегенека и сјајна одбрана Мићовића. Тукао је из полуволеја са 16 метра, али голман домаћих се одлично бацио и одбио лопту преко гола.

12. МИНУТ - Натрчао је на одбијену лопту Кајевић и шутирао из прве. Но, опасности по Милана Борјана није било, лако је ухватио лопту.

7. МИНУТ - За сада нема много узбуђења на овој утакмици. Још увек се одмеравају снаге по тешком терену, који је наквађен услед падања кише у Београду.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на Бановом брду.