ОДЛИЧНИ ПАРТИЗАН САВЛАДАО САНТА КЛАРУ: Црно-бели у групној фази Лиге Конференција!

А. Илић

26. 08. 2021. у 22:57 >> 22:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекали су у Хумској Санта Клару. Португалци су у Београд донели 2:1 из првог меча, али се на крају радовао Партизан који је вечерас славио 2:0.

Одличан је био Партизан у дуелу против Португалаца. Контролисали су црно-бели игру током целог меча, а гости нису могли да се носе са навијачком подршком коју су домаћи играчи имали у гротлу стадиона у Хумској.

Прву значајну прилику имао је Партизан у 15. минуту када је шутирао Лазар Марковић. Добро је примио лопту у шеснаестерац, али није најбоље захватио лопту. Девет минута касније радовао стадион у Хумској. Вилануева је оборио Сејдубу Суму у шеснаестерцу. Крег Посон показао је на "белу тачку".

Рикардо Гомеш извео је једанаестерац за Партизан. Послао је Переиру у једну, а лопту у другу страну. Уследила је екстаза на трибинама.

Партизан је анулирао предност ривала. Већ у 27. минуту Марко Переира лоше је реаговао, лопта је након корнера Јојића стигла до Синише Саничанина који главом доноси 2:0 Партизану и резултат који црно-беле води у групну фазу Лиге конференција.

Одговорили су Португалци у 32. минуту. Имали су прекид са око 25 метара. Линколн је извео прекид, а Бразилчев торпедо фантастично је одбранио Александар Поповић. Руку на срце шутирао је близу средине гола.

У другом полувремену било је доста мирније. У 59. минуту Синиша Саничанин је опробао ударац главом, лопта је отишла преко гола. Двадесет минута касније Холендер је пробио по десној страни, изашао пред Переиру који неким чудом брани његов снажан ударац.

ПАРТИЗАН - САНТА КЛАРА 2:0 /3:2/

(Рикардо 25', Саничанин 27')

Стадион Партизана

Судија: Крег Посон (Енглеска)

ПАРТИЗАН (4-2-1-3): Поповић - Миљковић, Вујачић, Саничанин, Обрадовић - Јојић (Шћекић од 85') , Зђелар- Сума (Натхо 28')- Марковић (Пантић од 74'), Јовић (Холендер од 74') , Рикардо

САНТА КЛАРА (4-2-1-3): Переира - Рамос, Алфонсо, Вилануева, Мансур - Марита (Нене од 85'), Карваљо (Кошта од 66') - Линколн - Патрик, Алано (Рикардињо од 66'), Булдини (Кришан)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+7. МИНУТ - Сви играчи Санта Кларе у шеснаестерцу црно-белих након аута. Одбранио се Партизан.

90+2. МИНУТ - Пожртвована игра Партизана у одбрани. Црно-бели се добро бране. Санта Клара покушава да дође до гола Поповића, али им то не полази за руком.

90. МИНУТ - Осам минута продужена је утакмица у Хумској.

89. МИНУТ - Све нервознији португалски фудбалери. Праве фаулове, жустро реагују, расправљају се са судијом...

85. МИНУТ - Миљковић је опробао ударац, након центаршута, а Переира хвата лопту.

79. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Холендер је добро прошао ,а Переира брани његов ударац. Само корнер за Партизан

73. МИНУТ - Каснио је Саничанин, срећом по домаће окризнуо се Руи Кошта.

71. МИНУТ - Жути картон за Саничанина, прекид за Санта Клару искоса, одбранио се Партизан.

69. МИНУТ -Уследио је краћи прекид. Алано је пришао након изласка са терена до четвртог судије са неком примедбом. Жали се да га је неко вређао.

66. МИНУТ - Увео је тренер гостију два нападача Рикардића и Кошту, а терен су напустили Карваљо и Алано. Офанзивно ће играти Санта Клара, а то би могло да отвори Партизану прилику из контри.

64. МИНУТ - Хитао је Марковић ка голу Переире, срушио га је са две ноге Вилануева, слободан ударац за Партизан са тридесетак метара.

59. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ПАРТИЗАН! Синиша Саничанин је тукао главом, иде лопта преко гола.

51. МИНУТ - Партизан и даље има контролу лопте, али за сада мирно.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Оборен је Јоовић код шеснаестерца Санта Кларе. Имаће Јојић "скраћени корнер". Недостјало је мало Рикарду да захвати ту лопту, након њега каснио је и Саничанин. Доста несигурни дефанзивци Санта Кларе.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Партизан заслужено води. Резултат осликава одличну игру црно-белих.

45. МИНУТ - Играће се прво полувреме још два минута.

41. МИНУТ - Јојић је добио први жути картон на мечу.

40. МИНУТ - Погрешио је на средини Карваљо, није Партизан искористио бројчану надмоћ пред голом ривала.

32. МИНУТ - ШАНСА САНТА КЛАРА! Гостујући тим  је имао три прекида пред голом Поповића, успели су дисциплиновано да се одбране домаћи фудбалери. Трећи покушај био је из велике удаљености. Линколн је послао лопту под пречку. Одлично брани Поповић.

28. МИНУТ - Натхо је ушао у игру уместо повређеног Суме. Играч над којим је направљен пенал неће моћи да настави меч.

27. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН!  Заглушујућа бука са трибина након гола! Одмах је стигао и други. Након коорнера Јојића греши голман Марко Переира, добро је реаговао Саничанин који увећава предност Партизана.

25. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Рикардо је тукао по лопти. Переира је отишао десно, а лопта лево. Партизан је анулирао предност гостију.

24. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН! Борбени сума је оборен у шеснаестерцу, оборио га је Вилануева.

17. МИНУТ - Оборен је Јовић искоса испред шеснаестерца, а Милош Јојић је извео прекид. Послао је фудбалер црно-белих лопту на другу стативу. Добро се бране гости.

15. МИНУТ - ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН - Примио је лопту Лазар Марковић у срцу шеснаестерца, пласирао је лопту по земљи, а она пролази крај гола црвено-белих.

12. МИНУТ - Португалци на сваки фаул одговарају пренемагањем на трави стадиона у Хумској.

9. МИНУТ - Комбиновали су Миљковић и Јојић код шеснаестерца, везиста црно-белих био је блокиран, корнер за црно-беле.

7. МИНУТ - За сада је Партизан конкретнији. Имао је сума један ударац, а лопта је под контролом домаћих играча.

3. МИНУТ - Партизан је повео, ипак офсајд. Наместио се на шут Сума, Переира брани, на одбитак је натрчао Јовић, али ништа од гола - офсајд.

1. МИНУТ - Почео је меч у Хумској. Одлична атмосфера на трибинама, око двадесетак хиљада навијача на трибинама.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45