ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈЕ У ЛИГИ ЕВРОПЕ: Црвено-бели победили Клуж и у Румунији (ВИДЕО)

26. 08. 2021. у 19:59 >> 22:21

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Клуж и Румунији са 2:1 у реванш мечу плеј-офа квалификације за Лигу Европе.

Шампион Србије ће пету годину заредом играти у групној фази европског такмичења - трећи пут је то Лига Европе, а два пута је била Лига шампиона.

Ово је црвено-белима први пут да су победили у обе утакмице у квалификацијама после три године.

Нису изабраници Дејана Станковића дошли у Румунију да бране великих 4:0 из Београда, већ су хтели да играју фудбал и то им се исплатио.

Гости су повели већ у 4. минуту када је Александар Катаи био прецизан са беле тачке. Пенал за Звезду је изборио Милош Дегенек који је после корнера био оборен у казненом простору ривала.

Клуж је успео до одласка на одмор да поравна резултат. Урадио је то Габријел Дебељух који је главом савладао Милана Борјана у 34. минуту након асистенције Костачеа.

Ипак, друго полувреме је протекло у знаку гостујућег тима. Милан Павков је искористио велику грешку голмана домаћих, резервисте, Балградеана и погодио празну мрежу са скоро 30 метара.

Румунски шампион је могао да изједначи друг пут резултат у 63. минуту, али је ударац са 11 метара Ћипријана Деака зауставио Милан Борјан.

Посао Звезди је додатно био олакшан у 78. минуту када је Родригез због другог жутог картона завршио утакмицу.

Могли су црвено-бели још који гол да постигну до краја утакмице, али мреже се више нису тресле.

Црвена звезда ће ривале у групи Лиге Европе сазнати сутра након жреба који је заказан за 12 сати.

Клуж - Црвена звезда 1:2 (1:1)

Стадион: "Констанин Радулеску". Гледалаца: око 5.000. Судија: Мајкл Оливер (Енглеска). Стрелци: Дебељух у 34. минуту за Клуж - Катаи у 4. минуту из пенала и Павков у 53. за Звезду. Црвени картон: Родригез (Клуж).

КЛУЖ (4-4-2): Арлаускис (од 46. Балградеан) - Манеа, Чуботарију, Граовац, Камора - Деак (од 66. Ћипћију), Родригез, Сигурјонсон, Костаче (од 73. Омрани) - Дебељух (од 73. Алибек), Паун (од 46. Петрила).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Борјан – Гобељић, Дегенек, Драговић (од 66. Панков), Родић – Саного (од 76. Петровић) – Бен, Канга, Иванић (од 67. Крстичић), Катаи (од 73. Диони) – Павков (од 73. Николић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Клуж - Ц. звезда 1:2

90. МИНУТ - Крај утакмице!

88. МИНУТ - Фантастична лопта Канге за Дионија. Француз је из сјајне позиције промашио и пропустио прилику да постигне трећи гол у дресу Звезде.

84. МИНУТ - Добра прилика за домаће. Петрила се лепо наместио на ударац, пробао је искоса са десне стране, но лопта је отишла мало поред стативе.

79. МИНУТ - Клуж ће до краја утакмице играти са играчем мање, пошто је Родригез након грубог старта добио други жути картон и тако завршио утакмицу пре времена.

74. МИНУТ - Након промашеног пенала нема много узбуђења на стадиону "Константин Радулеску".

62. МИНУТ - Милан Борјан је одбранио пенал! Срушио је Драговић једног играча Клужа у казненом простору. Ћипријан Деак је наместио лопту на белу тачку, али је капитен Звезде прочитао играча Клужа и задржао вођство црвено-белих.

54. МИНУТ - Милан Павков поново доводи Звезду до предности! Кардиналну грешку је направио голман домаћих Балградеан и предао ју је нападачу црвено-белих коме није било тешко да погоди празан гол.

48. МИНУТ - Бен је пробао главом, али није то било довољно јако, па је Арлаускис лако интервенисао.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Клуж - Ц. звезда 1:1

45+3. МИНУТ - Завршено је прво полувреме у Румунији.

44. МИНУТ - Звезда је у финишу првог полувремена успоставила контролу и углавном држи лопту у свом поседу.

34. МИНУТ - Клуж је изједначио. Гол Звезде је погодио Дебељух, који је главом са неколико метара убацио лопту у мрежу ривала након центаршута Косачеа са десне стране.

31. МИНУТ - Звезда после пола часа игре има два играча уписана у бележницу судије Мајкла Оливера. Жуте картоне су добили Милош Дегенек и Милан Родић.

23. МИНУТ - Нова одлична одбрана. Шутирао је Дебељух из изгледне позиције, но голман гостију је одбио лопту у корнер.

18. МИНУТ - Први пут је Милан Борјан морао да интервенише на овој утакмици. Капитен црвено-белих је без проблема зауставио покушај Пауна са неких 20 метара.

9. МИНУТ - Гости су наставили да нападају и после водећег поготка. Звезда је већ до сада извела три корнера.

4. МИНУТ - Пенал за Звезду. Црвено-бели воде! Александар Катаи је реализовао једанаестерац који је изнудио Милош Дегенек након што је оборен у дуелу после корнера који је извео Бен.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Констанин Радулеску".