ДИНАМО НИЈЕ УСПЕО: Шериф у Лиги шампиона, Салцбург славио у Данској, Шахтјор после продужетака елиминисао Монако

25. 08. 2021. у 22:46 >> 23:37

ФУДБАЛЕРИ Динама из Загреба неће играти у Лиги шампиона ове сезоне. "Модри" су у реванш мечу квалификација за елитно такмичење на свом терену одиграли 0:0.

Изабраници Дамира Крзнара су прегажени у Тираспољу са 3:0, а у реваншу нису успели да остваре ни победу, тако да ће наступати у Лиги Европе, док ће шампион Молдавије играти у Лиги шампиона. На том путу је победио и Црвену звезду.

Могао је Шериф да шокира "Максимир" већ у четвртом минуту, али је из изгледне ситуације погодио леву стативу.

Недуго потом је запретио Бруно Петковић, но ни он није био прецизан. Динамо је наставио да напада, но пут до гола Јоргоса Атансијадиса није успео да нађе.

Домаћин је углавном претио преко Петковића, али и Оршића чији је погодак у 77. минуту поништен због офсајда.

У Лиги шампиона играће и Салцбуг који је после победе од 2:1 у Аустрији, савладао Брондби идентичним резултатом и у Данској.

Већ у 4. минуту Бењамин Шешко је довео госте до предности. Вођство је дуплирао у 10. минуту Аронсон. Деловало је тада да домаћину прети катастрофа, но екипа из "Моцартовог града" је стала на лопту.

Једини гол за Брондби постигао је Андреас Максо у 62. минуту, али то је било довољно само да се упише частан опроштај. Дански клуб ће баш као и Динамо играти у групној фази Лиге Европе.

У трећој утакмици дана између Шахтјора и Монака тим из Доњецка је успео да се пласира у елитно такмичење. Утакмица је после продужетака завршена нерешено - 2:2. Током 90 минута фудбала резултати је био 1:2 за госте.

Марлос је у 74. минуту погодио мрежу "кнежева" и обезбедио додатних 30 минута фудбала у Харкову где се играо овај меч.

Голове за госте постигао је Висам Бен Једер - оба у првом полувремену. Ипак, то није било довољно да тим Ника Ковача после 90 минута обезбеди пласман у елиту.

Морали су да се играју продужеци, а тамо су домаћи успели да постигну погодак у 114. минуту када је Агилар затресао сопствену мрежу, те је тако помогао Шахтјору да се домогне Лиге шампиона.

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14