ПАРТИЗАН СПРЕМАН ЗА САНТА КЛАРУ: Црно-бели доминантни против Колубаре!

А. Илић

22. 08. 2021. у 22:52 >> 22:42

ФУДБАЛЕРИ Партизана у шестом колу Суперлиге савладали су Колубару у Лазаревцу 4:0. (2:0).

Виђена је доминантна партија изабраника Александра Станојевића, а Колубара је била равноправан ривал само у уводу меча.

Прву озбиљну прилику на мечу имали су домаћу у 4. минуту. Ђурановић је пробио по левој страни, а његов ударац прошао је крај стативе Немање Стевановића. Већ у 11. минуту одлично је Јојић извео прекид са 18 метара, Станивуковић је одбранио његов ударац који је успут окрзнуо пречку, а Александар Лутовац био је на правом месту.

Пред сам крај одласка на паузу млади Никола Терзић искористио је простор да увећа предност Партизана. Добро је промешао одбрану и послао лопту у мрежу немоћног Станивуковића.

Друго полувреме настављено је у истом маниру као и прво. Партизан је нападао, а од 52. минута имао је 3:0 на семафору. Сума је проиграо Рикарда Гомеша, а он своју прилику рутински користи. Само пет минута касније Рикардо је показао да је у одличној форми својим другим голом за коначних 4:0.

КОЛУБАРА - ПАРТИЗАН 0:4 (0:2)

(Лутовац 11', Терзић 42', Рикардо 52', 57')

Судија: Лазар Лукић

Стадион: ФК Колубара, Лазаревац

КОЛУБАРА: Станивуковић - Јанковић, Радовановић, Марјановић, Бакић, Кочовић (од 69. Пецељ) - Николић, Младеновић (од 58. Филиповић), Ђокић (од 68. Милисављевић), Ђурановић (од 76. Добријевић)- Ђенић (од 58. Андрић)

АРТИЗАН: Стевановић - Живковић, Вујачић, Остојић, Обрадовић - Шћекић, Јојић - Сума (од 60. Натхо) - Лутовац (од 25. Марковић), Терзић (од 60. Јовић), Гомеш (од 60. Холендер)

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Играће се још четири минута.

87. МИНУТ - Холендер је опробао ударац, а Дејан Станивуковић одлично реагује.

77. МИНУТ - Прети Натхо након дуге "шетње" ка голу ривала, његов ударац зауставио је голман домаћих.

71. МИНУТ - Умало су црно-бели дошли у прилику да упишу и пети гол, а Холендер је био у офсајду.

65. МИНУТ - Партизан је искусно спустио ритам игре, имају гости четири поготка предности, те ће сада успорити како би спремно дочекали дуел са Санта Кларом.

57. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН - Незаустављив је Рикардо, поново је погодио! Прошла је лопта кроз средину, а Рикардо је одлично реаговао!

52. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН - Сејдуба Сума је одлично проиграо Рикарда Гомеша, а нападач црно-белих затресао је мрежу Колубаре за 3:0.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+1. МИНУТ - Сума је послао добру лопту до Обрадовића, дефанзивац Партизана био је у офсајду.

45. МИНУТ - Продужен је меч један минут.

42. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Ако је неко сумњао у младог Николу Терзића пред меч, показао је млади нападач да заслужује место у тиму. Промешао је одбрану и без много потешкоћа савладао голмана Станивуковића.

35. МИНУТ - Опробао је ударац и Јојић, био је блокиран.

32. МИНУТ - Рикардо је након прекида покушао главом, а лопта одлази преко гола.

30. МИНУТ - Нови прекид у близини Партизановог шеснаестерца, Младеновић је послао лопту у шеснаестерац гостију, а Ђурановић успева да удари лопту, ипак Стевановић је био на месту.

25. МИНУТ - Упутили су домаћи први шут у оквир гола. Будан је био Стевановић.

24. МИНУТ - Повредио се Лутовац, стрелац јединог гола задобио је повреду, а Лазар Марковић ушао је уместо њега.

17. МИНУТ - После постигнутог гола иницијатива на терену у потпуности припада Партизану.

11. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Након прекида изгледна прилика за Партизан. Наместио се Милош Јојић са осамнаест метара. Одбранио је Станивуковић његов ударац, неспретно, лопта долази до Лутовца који главом са пар метара шаље лопту у празну мрежу!

7. МИНУТ - Домаћи играчи храбро играју, често шутирају са дистанце, за сада не успевају да угрозе гол Стевановића.

4. МИНУТ - ДОБРА ШАНСА КОЛУБАРА! Опробао је ударац Ђурановић који је искоса пробио одбрану Партизана, наместио се на шут, а лопта одлази тик крај стативе Стевановића.

1. МИНУТ - Меч у Лазаревцу је почео.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39