ШАМПИОН СЕ СПОТАКАО НА СТАРТУ: Ајакс ремизирао против Твентеа

22. 08. 2021. у 18:17

ФУДБАЛЕРИ Ајакса кикснули су на почетку борбе за шампионску титулу у Холандији ремијем са Твентеом у другом колу Ередивизије.

Душан Тадић и саиграчи су одиграли 1:1, а победу су испустили у завршници сусрета у ком су први повели у 51. минуту.

Ни звучно појачање у виду Себастијена Алеа, нити лоша форма Твентеа и три пораза, уз један реми из мечева који су претходили Ајаксу нису помогли „копљаницима“.

Ајакс је повео голом Француза у 51. минуту, иако је Твенте током меча више покушавао да угрози гол ривала. Тадић, који је одиграо цео меч, и остали су контролисали посед лопте, али се то на крају није одразило на крајњи резултат како су желели.

Твенте је изједначио голом Робина Пропера у 86. минуту и тиме поставио коначан резултат за прво саплитање Ајакса у лиги, после дебакла од ПСВ Ајндховена (0:4) у Суперкупу, али и убедљиве победе над Нијмегеном у првом колу првенства (5:0).

Тим из Амстердама је тренутно на четвртом месту табеле са четири бода, док су ПСВ, Фејенорд и Херенвен до сада били максимални са по шест бодова.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44