МУРИЊО ДЕБИТОВАО ПОБЕДОМ: Рома славила у Турској, "вучица" близу пласмана у Лигу конференција

19. 08. 2021. у 21:41

ЖОЗЕ Мурињо победом је дебитовао на клупи Роме. "Вучица" је славила против Трабзона са 2:1 у плеј-офу квалификација зе Лигу конференција.

МУРИЊО ДЕБИТОВАО ПОБЕДОМ: Рома славила у Турској, вучица близу пласмана у Лигу конференција

Клуб из главног града Италије успео је да слави у Турској и тако направи важан корак ка пласману у групну фазу новооснованог такмичења.

Рома није дала гол у првих 45 минута, али добро је почео други део сусрета за тим који са клупе предводи легендарни Португалац.

Играо се 55. минут када је Лоренцо Пелегрини искористио асистенцију Ханрика Мхитаријана и довео госте до предности. Домаћи нису дуго чекали на изједначење. Исход су поравнали захваљујући Андреасу Корнелијусу.

Ипак, Рома је до тријумфа стигла у 81. минуту када је новајлија, Узбекистанац Елдор Шомуродов донео нову предности гостујућој екипи. Трабзон није у преосталом времену није успео да по други пут погоди мрежу Руија Патрисија.

Реванш меч игра се за седам дана на "Олимпику".

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00