ЦРВЕНА ЗВЕЗДА РАЗБИЛА КЛУЖ У ГРОТЛУ МАРАКАНЕ: Црвено-бели једном ногом у Лиги Европе

А. Илић

17. 08. 2021. у 22:56 >> 23:02

РАПСОДИЈА на "Маракани" у режији Црвене звезде. Тако се укратко може описати утакмица против румунског Клужа. Добио је српски шампион први меч плеј-офа за Лигу Европе резултатом 4:0.

Направио је Дејан Станковић одређене корекције у односу на претходни европски дуел. Пред око 22 хиљаде навијача Црвена звезда била је бољи ривал, а то се видело већ након пет минута игре када су црвено-бели дошли до вођства.

Првобитно је шутирао ЕЛ Фарду Бен, добро му је затворио пут ка голу Арлаускис, а на одбитак је хладнокрвно натрчао Милан Павков за вођство Звезде.

И код другог гола велики удео имао је Милан Павков. Одлично је примио лопту у шеснаестерцу у 37. минуту, спустио је лопту Александру Катаију који изнова тресе мрежу ривала.

Треба истаћи одличну игру Црвене звезде у вечерашњем мечу. Ни у једном тренутку нису "спуштали гас" домаћи играчи. Тако је било и у другом полувремену.

Ел Фарду Бен постигао је гол у 68. минуту, Мирко Иванић одрадио је велики део посла. Украо је ривалу лопту и проиграо Бена за 3:0. Само девет минута касније Мирко Иванић након специјала из корнера поставља коначних 4:0 и једном ногом пласира Звезду у Лигу Европе.

Прву праву шансу Румуни су имали у 85. минуту када је Алибек погодио пречку ударцем из срца шеснаестерца.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КЛУЖ 4:0 (2:0)

(Павков 5', Катаи 37', Бен 68, Иванић 77')

Судија: Георги Кабаков (Бугарска)

Црвена звезда (4-1-4-1): Борјан - Гобељић, Дегенек (Панков од 45'), Драговић, Родић - Саного - Бен, Канга (Крстичић од 72') , Иванић (Срнић 79'), Катаи - Павков (Крстовић од 79)

Kluž (4-2-3-1): Арлаускис - Манеа, Чиоботарију, Сестор, Камора - Сигурјонсон, Родригез - Деак, Омрани (62. Костаче), Петрила - Дебељух (62. Алибек)

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Три минута надокнаде у другом полувремену.

89. МИНУТ - Поред четири постигнута гола Звезда не одустаје од своје игре. Смирили су игру домаћи, контролишу лопту, али не срљају напред.

88. МИНУТ - Лоше је Бен извео прекид искоса.

85. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА КЛУЖ! Закаснио је Срнић, а Алибек се нашао у великој прилици, погодио је пречку.

77. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Након корнера нови гол Звезде, чини се да црвено-бели не желе да стану. Овога пута из корнера је матирао голмана гостију Мирко Иванић!

71. МИНУТ - Гелор Канга добио је јавну опомену.

68. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Мирко Иванић је украо лопту ривалу, а акцију је крунисао Бен трећим голом на мечу.

64. МИНУТ - Нови налет Црвене звезде, Иванић је центрирао, а Павкову је мало недостајало да захвати лопту.

59. МИНУТ - Проиграо је Бен Милана Павкова, а он није успешно захватио лопту. Потом у наредном нападу крај гола шутира и Александар Катаи.

56. МИНУТ - Још један напад Звезде могао је да се заврши голом. Мирко Иванић је убацио лопту у шеснаестерац, први корнер за Звезду.

52. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗВЕЗДА! Могли су црвено-бели до трећег гола. Катаи је одлично проиграо Милана Павкова који је био заборављен на петерцу, ипак није довољно јако нападач захватио лопту, лак плен за Арлаускиса.

Tekst potpisa

48. МИНУТ - Изгледна ситуација за Клуж. Канга је оборио Омранија. Биће Милан Борјан на правом тесту. Деак је шутирао тик преко пречке.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена

45. МИНУТ - На трави је остао Милош Дегенек, фудбалер црвено-белих жали се на повреду. Два минута продужено је прво полувреме, али ће након повреде дефанзивца Звезде сигурно да се одигра неколико минута више.

37. МИНУТ  - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Звезда је искористила контра напад да дуплира предност. Лопта у срцу шеснаестерца иде на Милана Павкова, а горостас Црвене звезде спушта грудима Александру Катаију који је имао лак посао да увећа предност.

36. МИНУТ - Више посла о увим тренуцима има у шеснаестерцу Милана Борјана него у гостујућем. Једном је боксовао Борјан, други пут потенцијално непријатну ситуацију решио је Драговић испуцавањем ван казненог простора.

30. МИНУТ - Често румунски фудбалери завршавају на земљи. Овога пута био је то Омрани, Родић је негодовао, а то није спречило бугарског судију да му покаже жути картон.

24. МИНУТ - Клуж се полако ослобађа притиска, већ неколико минута лопта у ногама гостију, а након старта Катаија, Петрила је имао изгледну прилику из прекида, погодио је живи зид.

21. МИНУТ - Нови покушај Иванића, траљаво...

20. МИНУТ - Покушавају играчи Клужа да повежу своје редове, комбинују, али је за сада то јако лоше и све се завршава пред шеснаестерцем Звезде.

16. МИНУТ - Припретио је Бен, одлично брани Арлаускис

12. MИНУТ - Комбинују домаћи фудбалери, све је завршено слабим ударцем Мирка Иванића који је једва дошао до чувара мреже румунског клуба.

8. МИНУТ - Домаћи фудбалери покушавају да угрозе гол ривала дугим лоптама, висок темпо игре у уводним минутима, а Звезда након постигнутог гола не досутаје од филозофије са којом је меч започела.

5. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Милан Павков је након пет минута Звезди донео вођство! Арлаускис је одбранио шут Бена, лопта се одбила право на главу нападачу Звезде, а то је било довољно да Павков затресе мрежу.

1. МИНУТ - Почела је утакмица. Сјајна атмосфера на стадиону Рајко Митић.