"ЗАЛУТАЛИ ДОБРИВОЈЕ ДЕЛИО КАРТОНЕ КАО НА ПИЈАЦИ": Човек чудног имена, а још чуднијег суђења у хит извештају из Ужица

15. 08. 2021. у 11:50

И док је ВАР систем донекле уредио стање са суђењем у Линглонг Суперлиги Србије, недостатак ове опреме у нижим ранговима и даље ће подизати "куку и мотику" на арбитре после сваког спорног сусрета.

ЗАЛУТАЛИ ДОБРИВОЈЕ ДЕЛИО КАРТОНЕ КАО НА ПИЈАЦИ:  Човек чудног имена, а још чуднијег суђења у хит извештају из Ужица

Такав случај имали смо у Ужицу ове суботе након меча између домаће Слободе и Мачве из Богатића који је добио гостујући тим након преокрета у другом полувремену - 1:2 (1:0).

Из некадашњег Суперлигаша из града на реци Ђетињи нису часили ни часа, већ су на својим друштвеним мрежама објавили хит извештај у којем за читав исход меча оптужују главног арбитра сусрета, Добривоја Шишмановића из Тополе.

- Шта вреди име великог Радомира Антића, шта вреди врло леп амбијент, шта вреди око 1.000 људи на трибинама, шта вреде два добра тима на терену, када се појави човек чудног имена, а још чуднијег суђења Добривоје Шишмановић и упропасти све - почели су извештај на Слободиној званичној страници.

А онда су прешли на тему и открили шта су то све замерили главном судији ове утакмице.

- Недосуђено играње руком код првог гола гостију, измишљен пенал код другог гола гостију, толерисање излежавања, махање картонима као да је на пијаци… Све у свему видели смо на терену залуталог Добривоја - пишу даље на страници Слободе, осврћући се и на сам ток утакмице.

- Слобода је повела голом Јанковића у 45. минуту уз врло добро прво полувреме и игру и неколико пропуштених прилика Слободе. Гости изједначују после играња руком и грешке Вучковића, а долазе до потпуног преокрета из срамно досуђеног пенала - нису заборавили у Ужицу да још једном подсете на спорни детаљ.

Росонери из Ужица нису заборавили да честитају противнику на победи, али су још једном за крај решили да "пецну" Добривоја Шишмановића, због чега би можда могли да имају проблема са Дисциплинском комисијом ФСС.

- Мачви честитике на победи, а нашим играчима на жељи и врло доброј игри, али се није могло против залуталог Добривоја. Идемо даље. Напред Слобода! - закључују у Ужицу.

Али шта је то пошло наопако и због чега су у Слободи подигли толику буку после првог кола? Прва ситуација десила се у 52. минуту сусрета, када је голу Мачве претходило спорно играње руком једног од играча тима из Богатића. На поновљеном снимку је деловало да је могуће да је гостујући фудбалер направио грешку што је судија превидео, али остављамо вам да процените сами.

Други детаљ је досуђени пенал из 75. минута утакмице, када се један фудбалер Слободе саплео и пао у казненом простору, а потом нехотично покупио једног играча Мачве из Богатића. Добривоје Шишмановић је проценио да је у питању прекршај за казнени ударац из којег су гости дошли до сва три бода на Стадиону "Радомир Антић". Поново вам остављамо да процените да ли су Ужичани били имали права да се жале на поменуту ситуацију.

У сваком случају, бодови ће остати уписани тиму из Богатића, а Слобода ће шансу за прве поене у новој сезони потражити на гостовању екипи Смедерева наредног викенда. Са друге стране, Мачва ће на свом терену дочекати тим Будућности из Ариља.