КО О ЧЕМУ ШПАНЦИ О ЈОВИЋУ: Загревао се 43. минута, а стајао поред аут линије седам... Не престају да прозивају Србина

15. 08. 2021. у 08:08

До прошле зиме Лука Јовић се мучио код Зидана у Реалу, нову је ишчекивао желећи да добије шансу код новог тренера, Карла Анћелотија, али... Иако је та шанса стигла, први наговештај колико Италијан има поверења у њега - није баш најсајнији.

Наиме, Реал из Мадрида је тријумфално започео нову сезону у Примери, победом над Алавесом у гостима од 4:1, а у 88. минуту је у игру ушао и Јовић.

Истина, чак седам минута провео је српски репрезентативац покрај аут-линије јер нико није могао да избаци лопту и прекине утакмицу, а када је уследио фаул, Јовић је коначно заменио јунака утакмице Бензему, који је постигао два гола.

Лука је, притом, доживео да га Анћелоти прилично дуго држи на загревању, што је збунило многе љубитеље "краљевића" који су пратили овај меч.

Чак је и највећи подкаст на свету који прати чувени клуб, "Манагинг Мадид", шаљиво констатовао на Твитеру у 87. минуту утакмице, да се "Јовић и Асенсио загревају већ 43 минута", односно од почетка другог полувремена.

Јовић је, подсетимо, само два гола дао за годину и по дана добијања шансе "на кашичицу" у мадридском гиганту, у коме га је Зидан пустио на терен у 32 утакмице.

Уследила је шестомесечна позајмица бившем клубу, Ајнтрахту, где је такође више "грејао клупу" због новог система, са само једним, већ устаљеним нападачем, али је зато у репрезентацији за тили час показао зашто га је Реал купио - гол је дао Шкотима у баражу за ЕУРО 2021, потом је у Лиги нација имао асистенцију у ремију с Мађарима (1:1), а два гола и асистенцију у декласирању Русије (5:0).

Са Реалом га уговор веже до јуна 2025. године, надао се да ће добити шансу на старту нове сезоне, али... изгледа да ће Анћелотија морати још неко време да уверава да је са правом члан "краљевића".