ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси фантастично почео, преокрет Евертона

14. 08. 2021. у 18:05

ФУДБАЛЕРИ Челсија тријумфално су почели сезону пошто су на свом терену рутински славили против Кристал Паласа 3:0.

Европски шампион је већ после првог полувремена имао сигурних 2:0.

Алонсо је у 27. минуту постигао гол после изванредно изведеног слободног ударца, а у 40. минуту Пулишић је удвостручио предност "Плаваца" пошто је са неколико метара спровео лопту у мрежу.

У 58. минуту било је 3:0 за плавце, а гол је постигао млади Трево Чалоба и тако пола сата пре краја меча осиграо победу свог тима.

Лестер је славио на свом терену против Вулверхемптона 1:0 голом Џејмија Вардија у 41. минуту пошто је у свом стилу искористио центаршут на прву стативу Переире.

Велику победу остварили су фудбалери Вотфорда који су на свом терену рутински са 3:2 славили против Астон Виле.

Голове за повратника у Премијер лигу постизали су Емануел Денис у 10. минуту, Сар у 42. и Кучо у 67. минуту, док су поготке за госте из Бирмингема постизали МекГин три минута након трећег поготка домаћина и Дани Ингс у седмом минуту надокнаде времена.

Важну победу остварио је Евертон на дебију Рафаела Бенитеза пошто је на "Гудисон парку" савладан Саутемптон са 3:1.

Гости са југа Енглеске повели су у 22. минуту голом Армстронга, али су преокрет домаћину из Ливерпула обезбедили Ричарилсон и Дукуре.

Новопечени освајач олимпијске медаље са Бразилом се у 47. минуту лепо искрао чуварима након преида постигавши сјајан гол, у 76. минуту Дукуре је донео потпуни преокрет евроголом, да би само пет минута касније и Калверт-Луин уз доста среће постигао гол главом и тако потврдио велику победу Евертона.

Тријумф након преокрета остварили су и фудбалери Брајтона који су славили на гостовању Барнлију 2:1 головима у размаку од свега пет минута у другом полувремену.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17