БРЕНДФОРД ОДЛИЧНО ПОЧЕО СЕЗОНУ: Новајлија у Премијер лиги победио Арсенал (ВИДЕО)

13. 08. 2021. у 22:54

ФУДБАЛЕРИ Брендфорда победили су Арсенал са 2:0 на свом терену, на отварању нове сезоне Премијер лиге.

Храбро су у меч ушле "пчелице" и показале да желе да се задрже у најјачем рангу енглеског фудбала, а не да ту буду само једну сезону.

Први погодак виђен је у 22. минуту када је Серхи Канос савладао Бернда Лена. Лоше је реаговала одбрана "тобџија" код гола домаћина.

Био је Арсенал бољи ривал у другом полувремена, али није успео да пронађе пут до мреже Давида Раје.

Није клуб из Лондона, али јесте Норгорд који је повисио на 2:0. Одбрана Арсенала је поново била лако изграна. Соренсен је извео аут, лопта је одкосчила и главом ју је иза леђа немачког чувара мреже послао дански везиста из редова Брендфорда.

Ово је "пчелицама" прва победа у историји Премијер лиге и нема сумње да је дуго памтити око 15.000 навијача који су дошли на "Брендфорд Комјунити стадион", али и они који навијају за овај клуб, а нису били у прилици да гледају уживо утакмицу.

Екипа коју са клупе предводи Томас Франк у наредном колу игра против Кристал Паласа у гостима, док ће Арсенал имати поправни на свом терену у великом лондонском дербију са Челсијем.