СЕВЕРНА КОРЕЈА ЕМИТОВАЛА ПРВИ МЕЧ СА ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА: Данима након завршетка такмичења у Токију, пустили 70 минута женског фудбала
Севернокорејска државна телевизија објавила је први извештај са Олимпијских игара у Токију два дана након завршне церемоније.
Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
Према извештајима локалних медија, Корејска централна телевизија емитовала је 70 минута женског фудбалског меча између Велике Британије и Чилеа ове недеље, преноси данас ББЦ.
Утакмица је, заправо, одиграна 21. јула.
Северна Кореја је претходно дала прилог о Олимпијским играма неколико дана након церемоније отварања.
Према сајту "НК њуз", женски меч је емитован без коментара и у лошој резолуцији, па је остало нејасно на који начин је снимак набављен.
Претходних година, Азијско-пацифичка медијска унија је понудила Пјонгнангу снимак утакмица кроз партнерство са јужнокорејским медијем СБС, према подацима америчкох технолошког блога.
Северна Кореја није послала делегацију у Токио, наводећи као разлог да жели да заштити спортисте од ковида 19.
Пјонгјанг тврди да нема забележен случај вируса, али експерти кажу да је то мало вероватно.
Препоручујемо
"НЕМАМ ДИЛЕМУ ШТА ЋЕ ДЕЛИЈЕ УРАДИТИ!" Владан Милојевић о изазову у коме је Црвена звезда
06. 12. 2025. у 19:56
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)