КАТАСТРОФА ВОЈВОДИНЕ У АУСТРИЈИ: ЛАСК бројао до шест, Новосађани завршили учешће у Европи (ВИДЕО)

12. 08. 2021. у 20:36 >> 22:50

ПРАВУ катастрофу доживели су фудбалери Војводине у Аустрији, пошто су поражени од ЛАСК-а са 6:1 у реванш мечу трећег кола квалификација Лиге конференција.

Можда се пораз Новосађана очеквао, али овако убедљив није! Праву лекцију фудбала, посебно у другом полувремену одржао је аустријски тим.

Ипак, меч је добро почео по изабранике Славољуба Ђорђевића! Играо се 13. минут када је млади Урош Кабић повео за вођство гостију.

Домаћи су успели да поравнају у 34. минуту преко Карамока који је био прецизан са беле тачке, после фаула Буснића.

А онда у другом полувремену права рапсодија ЛАСК-а. Чак пет погодака су постигли домаћи у том делу сусрета. Најпре је Карамоко повисио на 2:1, а онда су голове редом давали Гоигингер, Поцман, Балић и Шмид.

Војводина је овим поразом окончала учешће у Европи и сада се окреће Суперлиги Србије. Новосађани у наредном колу првенства играју против Спартака у Суботици.

Стадион: Вортерси (Клагенфурт). Судија: Беноа Мило (Француска). Стрелци: Карамако у 34. и 53, Гоигингер у 56, Поцман у 67, Балић у 80 и Шмид у 87. минуту за ЛАСКА - Кабић у 13. минуту за Војводину.

ЛАСК (3-4-3): Шлагер - Летард, Висингер, Филиповић (од 61. Марешић) - Флекер (од 61. Поцман), Гргић (од 70. Хјун-Сеок), Мичорл, Ренер (од 70. Вилд) - Гоигингер, Карамоко (од 61. Шмид), Балић.

Војдовина (4-3-3): Н. Симић - Деветак, Стевановић, Ковачевић, Јеличић - Топић, Човић (од 65. Зукић), Буснић (од 60. Максимовић) - В. Симић (од 74. Бастајић), Кабић (од 74. Мркаић), Новевски (од 59. Вукадиновић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: ЛАСК - Војводина 6:1

90+2. МИНУТ - Крај утакмице!

90. МИНУТ - Катастрофа Војводине у Аустрији! Примили су Новосађани и шести гол, стрелац је био Шмид.

80. МИНУТ - ЛАСК не стаје! Балић је постигао еврогол! Шутирао је са неких 20 метара и фантастично погодио гол Војводине!

67. МИНУТ - Гргић је сјајно избацио из игре Јеличића, а резервиста Поцман је главом закуцао лопту иза леђа Симића.

56. МИНУТ - Уписао се и Томас Гоигингер. Флекер и Гоигингер су разменили дупли пас, а овај други је без проблема затресао мрежу Новосађана

53. МИНУТ - Поново Мамаду Карамоко! Ковачевић је промашио лопту, нападач ЛАСК-а је дошао до ње и лако савладао Симића. Војводина је сада у тешкој ситуацији.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме у Аустрији!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: ЛАСК - Војводина 1:1

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Симић је сада спасао екипу. Одбранио је незгодан ударац са леве стране и тако сачувао мрежу. Не би никако ваљало да је домаћин повео у финишу првог дела.

33. МИНУТ - ЛАСК је крунисао теренску иницијативу. Карамоко је био прецизан са беле тачке. Пеналу је претходио несмотрен фаул Буснича управо над стрелцем гола.

26. МИНУТ - Напада константно домаћин, но гости за сада одолевају и најбитније да мрежа Симића мирује.

13. МИНУТ - Лопта је прошла кроз целу одбрану ЛАСК-а, дошла је до младог Кабића који се сјајно снашао и довео тим Славољуба Ђорђевића до предности.

11. МИНУТ - Запретио је тим из Линца преко Гоигингера. Покушао је после акције из слободњака, али голман Војводине се није дао изненадити.

8. МИНУТ - Домаћин је кренуо боље! Извео је и први корнер и добро је да није било опасности по гол Симића.

3. МИНУТ - Почела је утакмица у Аустрији. Новосађани јуре минус од једног гола из прве утакмице!