ПАРТИЗАН ИЗБАЦИО СОЧИ: Црно-бели након драме славили после пенал серије

А. Илић

12. 08. 2021. у 22:28 >> 23:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана елиминисали су Сочи након велике драме у реванш мечу који је игран у Хумској. Након 1:1 у првом мечу, други је у Београду завршен 2:2 након продужетака, а у пенал серији успешнији је био Партизан 4:2.

Тим из Хумске цео меч био је бољи ривал. Имао контролу лопте, стварао шансе, али су их црно-бели уједно и промашивали док је руски тим своје малобројне користио.

Хероји црно-белих вечерас су били Игор Вујачић и Немања Стевановић који је "скинуо" одлучујући пенал Родригао. Тако се одлука Александра Станојевића да 10 минута пред пенал серију замени голмана показала као погодак.

Прву озбиљнију шансу црно-бели имали су у 14. минуту. Џанајев је морао да се помучи како би зауставио ударац Лазара Марковића.

Поново је Партизан нападао у  25. минуту. Сослан Џанајев је учинио немогуће у покушају да парадом спаси гол.

Играо се 30. минут изгледна прилика за Партизан. Феноменално је Милош Јојић извео корнер, а Слободан Урошевић је мало закаснио на лопту. Поред је био и Саничанин, пропала је још једна шанса Партизана.

Друго полувреме Партизан изнова добро отвара. Имали су иницијативу црно-бели. Лазар Марковић у 55. минуту додаје до Милоша Јојића који кроз ноге шаље лопту у мрежу гостију.

Поново шок за Партизан у 76. минуту. Тераков је другим голом донео ново вођство Русима. Када су се сви помирили са поразом и елиминацијом од Сочија у јунака је прерастао Александар Шћекић који у 90. минуту успева да матира голмана Руског тима за 2:2 и продужетке.

Две велике прилике Бурмистров је имао у првом продужетку. Прво му је стопостотну прилику одбранио Поповић, потом је пласирао лопту ка празном голу Партизана. Игор Вујачић са гол линије уз велике напоре чисти сигуран гол Бурмистрова!

ПАРТИЗАН - СОЧИ 2:2 (0:1) пен 4:2  /3:3/

( Јојић 55', Шћекић 90'- Тереков 33', 76')

СУДИЈА Јакоб Келхет (Данска)

Партизан (4-2-3-1): Поповић (Стевановић 110')  - Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић (Обрадовић 110')- Јојић, Зђелар - Холендер (Шћекић од 71') , Натхо(Сума од 65'), Марковић - Рикардо.

Сочи (5-4-1): Џанајев - Заика (Бурмистров од 69'), Прохин, Родригао, Бараћ, Терехов - Јусупов (Ангбан од 77'), Цалагов, Нобоа (Жаозињо од 77), Попов (Маргасов од 69')- Бурсов (Воробјев од 72').

ПЕНАЛ СЕРИЈА

4:2 - Вујачић је спасао гол у продужетку, сада је сва тежина овог сусрета на његовим плећима. Готово је Партизан је у плеј-офу!

3:2 - Родригао против Стевановића. Брани Стевановић!

3:2 - Сума не обраћа пажњу на голмана гостију који се размахао. Ипак, засметао му је, али не довољно. Погодио је стативу Сума, лопта се одбила о леђа чувара мреже Сочија и ушла у гол.

2:2  Жаозињо је наредни преузео одговорност. Прочитао га је Стевановић али није успео да спречи гол.

2:1 - Рикардо против Џенајева. Снажно, под пречку

1:1 - Воробјев је био прецизан за госте.

1:0 - Марко Живковић отвара серију Партизана. Живковић хладнокран!

0:0 Цагалов (Сочи) погађа стативу. Преварио је Стевановића, али не и оквир гола.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

119. МИНУТ - Прети Никита Бурмистров, будан је био Стевановић који без много проблема хвата лопту.

116. МИНУТ - Доста је опао ритам, чини се да оба тима исчекују пенале. Не срљају ни домаћи, а ни Руси.

111. МИНУТ - Пао је Александар Миљковић у шеснаестерцу, Јакоб Кејлет одмахује на примедне домаћих играча.

110. МИНУТ - Мења сада Станојевић и голмана, у игру је ушао  Стевановић. Јасно је да црно-бели желе да се што боље припреме за извођење пенала.

107. МИНУТ - Сочи се организовано брани, тренутно се игра између два шеснаестерца.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

102. МИНУТ - ВУЈАЧИЋ СПАШАВА ПАРТИЗАН! Ишла је лопта ка празном голу Партизана, а Игор Вујачић са гол линије уз велике напоре чисти сигуран гол Бурмистрова!

97. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА СОЧИ - Бурмистров се изборио за простор, шутирао је, стопостотну прилику спречава Поповић. Чувар мреже Партизана одлично је био постављен.

95. МИНУТ - Упутио је Терзић нови центаршут из корнера, овога пута одбрана је била спремна за његову лопту.

94. МИНУТ - Прекомбиновали су се Рикардо и Сума у шеснаестерцу ривала. Хтели су много, а добили мало. Уследила је контра Сочија, а Вујачић је успео да осујети налет Бурмистрова)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН!  Одлично изведен корнер Партизана. Сослан Џанајев отишао је у празно, а Александар Шћекић је урадио довољно да скрене лопту у мрежу.

87. МИНУТА - Брани се Сочи са свих 11 играча. Проблем има Партизан у завршници да пробије бункер ривала.

84. МИНУТ - Поново Сума шутира искоса. Јојића мења Терзић. Партизан да избори продужетке.

82. МИНУТ - Комбиновали су фудбалери Партизана, Рикардо је спустио лопту за Суму који је имао прилику за шут, али се обрукао - промашио је цео фудбал, те лопта одлази  гол аут.

80. МИНУТ - Ангбан је одмах по уласку имао прилику, добро се брани Партизан.

76. МИНУТ - СОЧИ ВОДИ - Партизан је дозволио превише простора играчима Сочија. Лопта са леве стране коју шаље Јусупов долази до Терекова који доноси Русима вођство.

73. МИНУТ - Урошевић је након центаршута пробао да пронађе Рикарда, није успео. Корнер, након кога није било опасности.

71. МИНУТ - Припретио је Марковић, шутира капитен Партизана крај гола на додавање Саничанина.

65. МИНУТ - Бибрас Натхо излази из игре, а уместо њега је ушао Сејдуба Сума.

55. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Од почетка другог полувремена има Партизан иницијативу. Крунисао ју је голом када је Марковић по десној страни одлично пробио, лопта долази до Милоша Јојића који изједначује након девет минута игре у другом полувремену!

50. МИНУТ - Врше пресинг по целом терену црно-бели. Ипак још увек не успевају да у наставку меча угрозе голмана руског тима.

47. МИНУТ - Добра прилика за Лазара Марковића, ипак не успева да захвати лопту на прави начин.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Два минута продужено је прво полувреме.

41. МИНУТ - Поново Вујачић прети након корнера, а његов урадац завршио је преко гола гостију.

37. МИНУТ -  ШАНСА ПАРТИЗАН Феноменално је Милош Јојић извео корнер, а Слободан Урошевић је мало закаснио на лопту. Поред је био и Саничанин, пропала је још једна шанса Партизана.

36. МИНУТ - Партизан напада, међутим, у завршници недостаје право решење.

33. МИНУТ - ГОЛ СОЧИ! Нападао је Партизан, био знатно бољи ривал, а онда из тренутка непажње Сергеј Тереков доноси предност Сочију.

29. МИНУТ - Погодила је лопта Марковића у раме, гости негодују, траже једанаестерац. Дански судија одмахује руком.

25. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН! Сослан Џанајев је учинио немогуће! Фантастичан шут Бибраса Натха, још боља одбрана голмана Сочија.

24. МИНУТ - Марковић је кружио око шеснаестерца, оборен је испред казненог простора. Добра прилика за Партизан.

22. МИНУТ - Јојић ће покушати из прекида у близини корнер заставице да пронађе саиграче, није на најбољи начин послао лопту у шеснаестерац.

19. МИНУТ - Партизан у досадашњем току меча знатно бољи. Уколико настави са оваквом офанзивом питање је колико ће Сочи моћи да се брани.

14. МИНУТ - ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Џанајев је крајњим напором успео да заустави иударац Лазара Марковића. Из корнера је припретио и Игор Вујачић. Примирио је лопту, из одличне прилике промашио је гол.

9. МИНУТ - Јако је расположен Марковић на почетку меча, константно тражи лотпу, креће се, задаје проблеме ривалу.

8. МИНУТ - Непрецизан Марковић након корнера. Завршио је Холендер на земљи. Указивана му је помоћ.

7. МИНУТ - Натхо је одлично по десној страни проиграо Лазара Марковића, он шаље лопту до Холендера, мађарски репрезентативац за мало касни, корнер.

5. МИНУТ - Отворена игра на почетку, Партизан има нешто више лопту у ногама.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Хумској.

* Принуђен је био Александар Станојевић да направи измену. Уместо Данила Пантића у стартних 11 је Филип Холендер.