БЛЕДА ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРЕД ПУТ У МОЛДАВИЈУ: Минималац против Напретка на Маракани

А. Илић

06. 08. 2021. у 22:00 >> 22:07

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде славили су у 4. колу Суперлиге Србије против Напретка са 1:0, док су на полувремену мреже мировале.

Била је Звезда бољи ривал, контролисала игру, а само луцидношћу голмана Шуљагића црвено-бели нису били убедљивији, ипак, мучила се Звезда на ммоменте да пробије бункер Крушевљана, што сигурно треба да забрине пред дуел против молдавског Шерифа у Тираспољу који се игра у уторак од 19 часоова.

На прву шансу чекали смо до 22. минут,а а имао ју је Напредак. Кочић је са пет метара распалио главом, Стефан Јовановић је одлично упутио лопту ка саиграчу, а он  шутира право у Милана Борјана.

Само минут касније Његош Петровић је шутирао из велике удаљености, одскочила је лопта испред голмана Напретка, умало је преварила Шуљагића који је шаље у корнер.

Играо се 37. минут када је Крстичић опробао ударац, био је непрецизан. На полувремену мреже су мировале, а десетак хиљада навијача на "Маракани" није имало прилику да ужива у обилатој фудбалској представи.

Велика шанса у 68. минуту за домаћина. Крстовић се наместио на пет метара на додавање Иванића, шутирао је, а Шуљагић шаље лопту у корнер, ређају се шансе пред голом Напретка, одлично се брани крушевачки тим.

Девет минута касније Бен шаље употребљиву лопту на другу стативу, касни Маринковић, а Гајић главом шаље лопту у гол за 1:0, након ВАР снимка потврђено је вођство Звезде.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК 1:0 (0:0)

(Гајић 77')

Стадион: Рајко Митић

Судија: Ненад Минаковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Бакајоко (Гобељић од 61'), Дегенек, Драговић, Гајић - Крстичић (Срнић 79'), Петровић - Фалко (Гаврић од 66'), Николић (Иванић 61'), Бен - Лазетић (Крстовић 61') .

НАПРЕДАК: Шуљагић - С. Јовановић, Маринковић, Мршић, Спремо - Томић, Крстић (Лабан од 71')  - Ђ. Јовановић (Маринковић од 46'), Марјановић, Кочић - Бачанин (Милошев од 46').

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+3. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

88. МИНУТ - Иванић је шутирао из прекида, само корнер.

84. МИНУТ - Пробио је Крстовић по десном боку, тражио је Гаврића, али Јовановић у петерцу сече ту лопту.

77. МИНУТ - ГОЛ ЗВЕЗДА -  Бен је одлично послао лопту на другу стативу. Закаснио је Маринковић, а Гајић главом шаље лопту у гол за 1:0. Проверава се ВАР снимак, гол!

68. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Крстовић се наместио на пет метара на додавање Иванића, шутирао је, а Шуљагић шаље лопту у корнер, ређају се шансе пред голом Напретка, одлично се брани крушевачки тим.

67. МИНУТ - На повратну лопту шутирао је Иванић, само корнер.

63. МИНУТ - Слободан ударац за Звезду. Бен и Иванић су се наместили на ударац на око 25 метара, преко гола шутира Бен.

61. МИНУТ - Иванић, Крстовић и Гобељић ушли су на терен. Лазетић, Бакајоко и Николић преселили су се на клупу.

59. МИНУТ - ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Велики притисак Звезде у другом полувремену. Напредак се за сада добро брани.

56. МИНУТ - Распалио је из велике удаљености Његош Петровић по лопти, одлично га је проиграо Крстичић, а успева да реагује Шуљагић.

49. МИНУТ - Из даљине покушава Фалко, неуспешан је.

47. МИНУТ - Бен се изборио за ударац, само корнер за Звезду. Фалко лоше реагује.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Два минута продужено је прво полувреме.

44. МИНУТ - Тражила је звезда једанаестерац након што је Гајић оборен у шеснаестерцу, негодује Звездин фудбалер, а Минаковић након прегледа ВАР снимка одмахује руком, нема пенала.

37. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Шутирао је Крстичић, био је непрецизан. Још једном звезда опасна из прекида, али не користи шансу фудбалер Звезде.

29. МИНУТ - Шутирао је и Крстичић из даљине, безуспешан покушај.

23. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Његош Петровић шутира са велике удаљености, лопта је преварила Шуљагића - корнер за Звезду.

22. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА НАПРЕДАК!  Кочић је са пет метара шутирао главом. Стефан Јовановић га је одлично пронашао, а Кочић усамљен туче право у Борјана!

19. МИНУТ - Звезда прети из прекида. Након Дегенека тукао је главом и Драговић, пролази лопта крај гола Шуљагића.

12. МИНУТ - Доста је спао ритам игре у овом тренутку... Игра се између два шеснаестерца, чини се да гости покушавају да успоставе контролу, али без прилика.

7. МИНУТ - Опробао је ударац главом и Фелипе Фалко, али није имао јачину ударац Италијана. Лак плен за Шуљагића.

5. МИНУТ - Ђорђе Јовановић је упутио први ударац ка голу Звезде, претходила је грешка на центру игралишта домаћих играча, срећом по Звезду не кажњава тим из Крушевца.

4. МИНУТ - Први пут прети Звезда, ударац из корнера завршио је Милош Дегенек покушајем главом, али преко гола одлази лопта.

1. МИНУТ - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА! Први напад у мечу имао је Напредак.