КОШАРКАШИЦЕ ПРЕД КИНУ: Биће тешка и незгодна утакмица
Женска кошаркашка репрезентација Србије сутра од 3.00 сата по нашем времену игра против Кине у четврфиналу Олимпијских игара у Токију.
Фото. ФИБА
Такмичење у групној фази на Олимпијском турниру у Токију завршила је на другој позицији са победама против Канаде и Кореје и поразом од Шпаније.
"Биће то тешка и незгодна утакмица, посебно зато аато играмо против веома агресивне екипе. Видели смо против Кореје како изгледа та кошарка, а Кина је још јача. Свака утакмица четвртфинала је тешка. Ми морамо да исправимо наше грешке, да покажемо нашу енергију из свих ових година и то је једини начин на који можемо доћи до победе. Ја се надам да ћемо успети у томе и да ћемо задовољне заврддити утакмицу против Кине", рекла је Ана Дабовић за сјат КСС.
Кина је на олимпијском турниру остварила све три победе – против Порторика, Аустралије и Белгије.
"Очекује нас најважнији меч на турниру. Видели смо да нас је Кореја доста намучила, а Кина има сличан стил игре и много је комплетнија. Имају боље играчице и на спољним и на центарским позицијама. Сматрам да ће већина ствари на терену зависити од нас и фокус треба да буде на нашој игри. Да покажемо праву игру, коју нисмо имале у групној фази и верујем да ћемо то успети да урадимо у четвртфиналу", истакла је Александра Црвендакић.
Победник дуела Кина – Србија у полуфиналу ће се борити против бољег из дуела Аустралије и Сједињених Америчких Држава.
У преостала два четвртфинала састају се Јапан – Белгија и Шпанија – Француска.
Србија је на претходним играма у Рију освојила бронзану медаљу, а пре месец дана је на Европском првенству у Шпанији освојика је титулу шампиона Европе.
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)