БИЛАНС МЕДАЉА НА ОИ: Кина прва, САД престигле Јапан, Србија пала на 33. место
ТАКМИЧАРИ из Кине и после деветог дана Олимпијских игара на челу су генералног пласмана по броју освојених златних медаља. На друго место се пробио тим Сједињених Америчких Држава. Србија је пала на 33. позицију.
Foto: Milena Anđela
Кинески спортисти освојили су 24 златне медаље, а имају још 14 сребрних и 13 бронзаних.
На другом месту су сада Американци са 20 највреднијих одличја. Треба истаћи да тим САД има укупно највише освојених медаља – 59. Јапан је трећи са 17 златних од укупно 31 медаље.
Аустралија има 14 најсјајнијих одличја, Олимпијски комитет Русије 12, а Велика Британија 10. Француска и Јужна Кореја освојили су по пет златних медаља, а Италија, Холандија, Немачка, Нови Зеланд и Чешка по четири.
Хрватска је на 16. месту са три олимпијске титуле, по два сребра и бронзе. Словенија је на 20. месту са два злата, сребром и бронзом. Србија је пала на 33. позицију за златом, сребром и две бронзе.
Комплетну листу погледајте овде
(Спорт клуб)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ИСПРАВКА: Није тачно да се у БиХ олимпијска медаља награђује са 2.300 евра
29. 07. 2021. у 20:46
ЗВЕРЕВ ЛИКУЈЕ НАКОН МЕДАЉЕ: Говорили су да су други бољи од мене, ја имам злато на ОИ
01. 08. 2021. у 17:48
ГОЛЕАДА НА "ВИЛА ПАРКУ": Традиција фаворизује Ливерпул, али Вила је увек неугодан противник у Бирмингему
ТРИДЕСЕТ и седмо коло Премијер лиге отвориће веома занимљив дуел између два некадашња освајача Лиге шампиона, Астон виле и Ливерпула који се састају на "Вила парку" од 21.00.
15. 05. 2026. у 07:00
ПРЕЛОМНИ ТРЕНУЦИ ИСТОРИЈЕ: Како Доналд Трамп спасава Црвену звезду и Партизан?
Најновије вести везане за КК Црвена звезда, КК Партизан али и не само те европске клубове стижу из Америке. Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, за то се побринуо.
14. 05. 2026. у 21:35
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)