ПАРТИЗАН У 3. КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛК: Црно-бели савладали мотивисани ДАЦ

29. 07. 2021. у 20:14 >> 23:50

ФУДБАЛЕРИ Партизана славили су и у реваншу 2. кола квалификација за Лигу конференција против Дунајске Стреде са 2:0, док је у првом мечу одиграном на стадиону у Хумској било 1:0.

Добру прилику имали су домаћи играчи у 3. минуту. Динкогић је опробао ударац, а будан је био Александар Поповић.

У наставку доста агресивна игра на обе стране, два жута картона добили су играчи Партизана, али нису мењали филозофију играчи Александра Станојевића.

Велику прилику видели смо у 20. минуту. Саничанин је шутирао. Брани Једличка. У Наставку напада Натхо је одлично проиграо Данила Пантића, а бивши фудбалер Челсија са ивице шеснаестерца доноси предност Партизану.

Само шест минута касније домаћин у великој прилици. Избијена лопта одбила се до Зубера који користи своју брзину да изађе сам испред Поповића, а голман Партизана одлично је реаговао, лопта завршава крај гола.

Пред крај полувремена Натхо маестрално проиграва Рикарда који је успео да шутира, а Једличка је таман толико закачио лопту да је усмери у стативу.

Дунајска Стреда био је бољи ривал у другом полувремену. Прво је припретио Шефер у 69. минуту, потом и Дивковић, а у 76. минуту Саничанин је скривио пенал, иако на први поглед изгледа да је дефанзивац црно-белих  чисто интервенисао.

У 80. минуту Партизан је потврдио победу. Добар пас упутио је Саша Здјелар, а Рикардо одлично реагује за нови гол црно-белих.

У наредној рунди квалификација Партизан ће играти против Сочија.

ДУНАЈСКА СТРЕДА  - ПАРТИЗАН 0:2
(Пантић 20', Рикардо 80')

Судија: Алаин Биери (Швајцарска)

Дунајска Стреда (3-5-2): Једличка – Кружилак, Бескороваини, Брунети – Вера, Нџаи, Шефер, Небила (од 46. Балић), Циканикс – Зуберу, Дивковић. Тренер: Антал Немет.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Лутовац, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Зђелар, Јојић (од 71. Шћекић)– Марковић (од 61. Холендер), Натхо (од 61. Јовић), Пантић (од 87. Павловић) – Рикардо (од 87. Миловановић). Тренер: Александар Станојевић.

90. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

86. МИНУТ - Одмах по уласку у игру Миловановић се нашао у прилици. корнер за Партизан на крају.

80. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Добар пас упутио је Саша Здјелар, а Рикардо одлично реагује за нови гол црно-белих.

76. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ДАЦ! Саничанин је одлично реаговао, "скинуо" лопту са ноге ривалу на гол линији, а Биери показује на белу тачку. Балић је преузео одговорност, а славу је покупио Поповић који је прочитао његов ударац и сачувао гол!

69. МИНУТ - ДОБРА ПРИЛИКА ЗА ДАЦ - Шефер је са шеснаест метара шутирао , Вујачић блокира. Након корнера поново Шефер прети, погађа стативу, потом је претио и Балић. Срећом по Партизан нема гола.

63. МИНУТ - Дивковић је кренуо у соло продор, покушао је да прође између тројице играча, пао у шеснаестерцу, игра се наставља.

56. МИНУТ Велики притисак Дунајске стреде. Дивковић је извео корнер по левој страни, Поповић покушао да боксује, био је неспретан, а његову лошу интервенцију нису казнили домаћи играчи. Потом је у наставку напада Дивковић шутирао, а његов ударац блокирао је Саничанин.

49. МИНУТ - Нови жути картон у екипи Партизана, добио га је Милош Јојић који је оборио Шафера.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:0

45. МИНУТ - НЕВЕРОВАТАН ПРОМАШАЈ РИКАРДА: Натхо је мајсторски проиграо Рикарда, а Једличка је таман толико закачио лопту да је усмери у стативу.

40. МИНУТ - У досадашњем току меча дефанзивци Партизана имају доста проблема, често испадају, али то домаћин још није казнио. Треба подсетити да дефанзивци Партизана имају два жута картона до сада...

35. МИНУТ - Бесккоровањи и Пантић добили су жути картон.

31. МИНУТ - Комбинују Марковић и Лутовац, одлично је Чачанин проиграо бившег фудбалера Рада, а он шаље центаршут који прескаче све.

26. МИНУТ - КАКВА ШАНСА ЗА ДАЦ - Избијена лопта одбила се до Зубера који користи своју брзину да изађе сам испред Поповића, а голман Партизана одлично је реаговао, лопта завршава крај гола.

20. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! У наставку акције Натхо је одлично проиграо Данила Пантића, а бивши играч Челсија фантастично шутира - Једличка немоћан!

20. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ПАРТИЗАН! Саничанин је након корнера одлично реаговао Једличка брани.

19. МИНУТ - Комбиновали су Данило Пантић и Лазар Марковић,  само корнер.

15. МИНУТ - Жути картон добио је и Вујачић који је покушао да се искупи за изгубљену лопту. Поново је "жртва" био Лусиано Вера. Аргентинац у уводном делу меча прави доста проблема.

10. МИНУТ - Каснио је старт Урошевића на Вери, а Алаин Биери показао му је јавну опомену.

8. МИНУТ - Након пар минута игре спао је ритам игре, већином се игра на средини игралишта.

3. МИНУТ - Добра прилика за ДАЦ. Имали су домаћи играчи прву шансу. Шутирао је Динковић, а одлично брани Поповић.

1. МИНУТ - Меч је почео, први напад има Партизан