БРАЗИЛ НА ЦРТИ: Одбојкашице Србије спремне за најтежи меч у групи
ЧЕТВРТФИНАЛЕ је "оверено", почиње битка за прву стартну позицију. Одбојкашице су у трећем колу групе А оствариле трећу узастопну, максималну победу, пошто су за 73 минута умирили нејаку Кенију са 3:0 (25:21, 25:11, 25:20).
ФОТО: АП
Српкиње прекосутра (9.25) очекује дерби групе са Бразилом, а у последњем колу, 2. августа (2.00) играју са Јужном Корејом.
- Волимо да играмо против Кенијки због њиховог односа и енергије коју показују на терену. Оне су аутсајдери и није лако играти такве утакмице. Срећна сам и што је селектор Терзић пружио шансу свим девојкама. Сада нам следе две најважније утакмице у групи, са Бразилом и Јужном Корејом, које ће одредити стартне позиције у нокаут фази - истакла је капитенка Маја Огњеновић.
Без обзира на велику разлику у квалитету, светске и европске првакиње су максимално озбиљно ушле у окршај са Кенијкама. Од почетка су заиграле Маја Огњеновић, Тијана Бошковић, Милена Рашић, Бранкица Михајловић... Касније је селектор Зоран Терзић шансу пружио свим одбојкашицама како би све осетиле дворану.
- Лепо је играти са Кенијкама, јер се види да желе да се доказују. На добром смо путу, јер добро знамо зашто смо овде. Идемо даље, требало би да играмо још боље и снажније - нагласила је Бранкица Михајловић.
Препоручујемо
ЛАКШИ ТРЕНИНГ СРПКИЊА: Терзић промешо карте за убедљив тријумф против Кеније
29. 07. 2021. у 08:41
ЈОВАНА ПРЕКОВИЋ СПРЕМНА ЗА ОИ: Срећна сам што сам обезбедила карту за Токио
29. 07. 2021. у 19:29
ЕМОТИВНО, ПРОШАО ПАКАО У ТОКИЈУ: Мартин Мачковић заплакао после финала (ФОТО)
29. 07. 2021. у 18:40
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)