СРПКИЊЕ СЛАВИЛЕ У ДРАМИ: Одлично прво полувреме, велика борба у наставку и пенал завршница за нокаут Канађанки

26. 07. 2021. у 12:13

Кошаркашице Србије победиле су данас Канаду 72:68 у првом мечу на Олимпијским играма у Токију.

Европске шампионке до првог тријумфа у групи А дошле су после велике борбе, иако су у већем делу меча имале предност.

Најефикаснија у победничком тиму била је Соња Васић са 16 поена, Ивон Андерсон је убацила 12, а двоцифрен кошгетерски учинак од по 10 поена имале су Александра Црвендакић и Тина Крајаишник, док је Ана Дабовић убацила 11 поена, од чега две важне тројке, уз шест скокова и пет асистенција.

У тиму Канаде преднајчила је Нира Филдс са 19 кошева.

Избранице Марине Маљаковић добро су отвориле меч, брзо стигле до двоцифрене предности, а на крају првог дела резулат је био 36:28.

Трећа деоница донела је буђење Канађанки, које су у овомн делу Србији дозволиле да постигне само девет поена.

Кошркашице Србије имале су много изгубљених лопти, заказала је и игра у одбрани, па је висока предност неутралисана и у одлучујућих 10 минута ушло се резултатом 45:45.

Почела је Србија добро у последњем периоду, направила је серију 5:0, али је Канада одржавала егал.

У преломним тренуцима била је одлична Ана Дабовић, која је тројкама и асистенцијама Србијиу вратила у игру, а у неизвесној завршници боље се шнашао шампион Европе.

Србија следећи меч у групи игра против Шпаније 29. јула, док ће Канада играти са Корејом.