ГРУЗИЈКА ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ ОИ: Водила битке са Јасном Шекарић пре 33 године, јутрос наступила на деветим играма

Оља Мркић

25. 07. 2021. у 08:43

ГРУЗИЈСКА такмичарка у стррељаштву Нино Салуквадзе исписала је историју олимпијског спорта!

ГРУЗИЈКА ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ ОИ: Водила битке са Јасном Шекарић пре 33 године, јутрос наступила на деветим играма

AP Photo/Alex Brandon

Ова 52-годишња бивша шампионка наступила је рано јутрос девети пут на највећој смотри светског спорта.

Први пут наступила је давне 1988. на Играма у Сеулу кад је освојила сребро у диспциплини 10 метара ваздушни пиштољ иза наше Јане Шекарић и злато у спортском пиштољу 25 метара.

Јутрос није успела да се домогне финала у дисциплини 10 метара пиштољ, у којој је наступила и Зорана Аруновић, али је и самим појављивањем на стрелишту исписала историју. 

После великог успеха на Играма у Сеулу уследио је распад Совјетског савеза а Нино је остваривала лошије резултате за Грузију, ипак успела је да се домогне још једне медаље на ЛОИ, бронзе у Пекингу 2008. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској

Црвена звезда гостује Малмеу у четвртак увече на стадиону "Еледа" (18.45) у оквиру седмог кола лигашке фазе Лиге Европе, у мечу који за домаћина нема резултатски значај, док би српски шампион победом практично осигурао пласман у нокаут фазу.

22. 01. 2026. у 07:00

ГРОБАРИ У ШОКУ, ДЕЛИЈЕ У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.

22. 01. 2026. у 19:38

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

УМРО НА БИНИ: Смрт Љубе Мољца о којој је причала Југа - тог јутра га је јако болела глава, а ближио му се 46. рођендан