МАЉКОВИЋЕВА: Идемо корак по корак до коначног циља

Г. Келић

22. 07. 2021. у 08:25

ВЕЛИКИ замајац пред почетак ОИ у Токију имају кошаркашице Србије, јер на највећу спортску смотру стижу као актуелне европске шампионке. Подијуму се надају и у Јапану, пошто су пре пет година у Рију освојиле бронзу.

МАЉКОВИЋЕВА: Идемо корак по корак до коначног циља

Фото: КСС

Такмичење у групи А почињу 26. јула у 10.20 против Канаде, три дана касније за противнице имају Шпанкиње (10.20), док их првог дана августа очекује дуел са репрезентацијом Јужне Кореје (14.00). Пролаз у четврфинале обезбеђују две најбоље екипе у свакој од три групе, као и два најбоља трећепласирана тима.

- Група је, наравно, тешка, али било би досадно да је другачије. Чињеница је да ћемо се сада сусрести са кошарком која је другачија у односу на ону са ЕП. Утакмица против Канаде ће бити најсличнија оној са Нигеријом у олимпијским квалификацијама. Шпанија долази на турнир појачана са две најважније играчице и огромном жељом за осветом, док ћемо се против Кореје први пут сусрести са азијском кошарком коју изузетно поштујем - анализирала је селекторка Марина Маљковић противнице у групи.

Управо су Канађанке надиграле наше девојке у групној фази прошлих Игара (71:67), тако да Маљковићева позива на дисциплину и опрез.

- Знамо шта је било у Рију, моје играчице би требало само да се сете те утакмице. Изузетно чврста и скочна екипа, физички јака у сваком сегменту. Желимо да покажемо зрелост у односу на 2016. Идемо увек корак по корак, никада не правимо калкулације, наши циљеви и жеље су добро познати. Знамо да долази до смене генерације после овог такмичења, тако да помињати мотивацију играчица није потребно - закључила је селекторка. n

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОПУШТЕНА УТАКМИЦА: Бивши прваци Немачке играју без притиска, али Дортмунд би могао остварити леп јубилеј

"ОПУШТЕНА" УТАКМИЦА: Бивши прваци Немачке играју без притиска, али Дортмунд би могао остварити леп јубилеј

БОРУСИЈА Дортмунд ће у последњем колу Бундеслиге гостовати Вердеру на "Весер стадиону" (15.30) жељна да сезону заврши са највећим бројем бодова још од 2018. године и тако докаже да је доста напредовала под Ником Ковачем.

16. 05. 2026. у 07:00

ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!

ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!

Још увек траје крхко примире које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), али спорт и те како осећа последице целе те ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.

16. 05. 2026. у 12:14

Коментари (0)

ЕЛЕМИНИШИ ИХ СВЕ! ЗЕЛЕНСКИ ТЕ ЧУВА Хаос на суђењу Јермаку - необично име и порука: Или они или ти!