ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ СЕ ВРАЋАЈУ У АУСТРАЛИЈУ: Бризбејн домаћин 2032. године

АУСТРАЛИЈСКИ град Бризбејн изабран је за домаћина Олимпијских игара 2032. године.

ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ СЕ ВРАЋАЈУ У АУСТРАЛИЈУ: Бризбејн домаћин 2032. године

Фото: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Игре се тако враћају у Аустралију после 32 године и Олимпијаде у Сиднеју, а претходно је и Мелбурн био домаћин, 1956. године.

– Многи од спортиста који ће учествовати на тим Играма сада су деца која ће у наредне две недеље бити залепљени за екране и гледати шта се дешава у Токију. Клима Квинсленда, чувене плаже и многе друге атракције биће неодољиви за спортисте, породице, пријатеље и све оне који воле спорт - рекао је председник ОК Аустралије Џон Коутс.

Пре Бризбејна, домаћин Летњих олимпијских игара биће Лос Анђелес 2028. године, а Париз ће угостити најбоље светске спортисте 2024. године.

Још неколико градова и држава су јавно изразиле интерес да буду домаћини ОИ 2032. године, укључујући Индонезију, Мађарску, Кину, Катар и Немачку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

Коментари (0)

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала