НЕМАЧКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ СЕ ЗБОГ РАСИЗМА ПОВУКЛИ СА ТЕРЕНА: Домаћи се бране - "био је неспоразум"

17. 07. 2021. у 15:23

ОЛИМПИЈСКА фудбалска репрезентација Немачке одиграла је пријатељки меч са Хондурасом, али га није завршила, јер су се играчи "Панцера" повукли са терена пет минута пре краја због расистичких увреда са друге стране.

НЕМАЧКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ СЕ ЗБОГ РАСИЗМА ПОВУКЛИ СА ТЕРЕНА: Домаћи се бране - био је неспоразум

Пошто је меч игран без присуства публике, није познато ко је од ривала на расној основи вређао Немце, конкретно тамнопутог Џордана Торунариге, играча Херте.

Утакмица се играла по скраћеном времену, два пута по пола сата, а резултат је до момента прекида био нерешен, 1:1.

Хондурас је водио на полувремену, да би Феликс Удокаи поравнао у наставку. Немачкји савез је о свему што се десило обавестио јавност. Док на сајту хондурашког савеза пише да је инцидент уствари био "неспроазум".

- Утакмица је завршена пет минута раније, резултатом 1:1. Фудбалери Немачке су напустили терен пошто је Џодан Торунарига вређан на расној основи - гласи порука на званичном твитер налогу Немачког фудбалског Савеза.

Поводом прекида меча огласио се и селектор Немаца Штефан Кунц.

- Ако нам вређају играча на расној основи, играње утакмице није опција - рекао је Кунц.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01