ЕНГЛЕСКА НАКОН 55 ГОДИНА У ФИНАЛУ НА ЕУРО 2020: Причаће се о пеналу, Вембли таличан за домаћина! (ВИДЕО)

А. Илић

07. 07. 2021. у 20:47 >> 23:41

ФУДБАЛЕРИ Данске елиминисани су у полуфиналу Европског првенства у фудбалу. Од њих је на Вемблију боља била селекција Енглеске.

Фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се у финале Европског првенства поштов је вечерас победила Данску после 120 минута борбе резултатом 2:1 (1:1).

Данци су повели голом Дамсгора у 30. минуту, а Енглези изједначили аутоголом Кјера у 39. Стрелац победоносног гола био је Хари Кејн, након одбитка и пошто му је Шмајхел одбранио пенал у 105. минуту.

Истовремено, Данци су имали своје опасне покушаје у нападу и стрпљиво чекали своју шансу. У 30. минуту, Данци су повели, Дамсгор је наместио лопту на 30 метара и послао је право под пречку Пикфорда, који је први пут примио погодак на овом ЕП.

Енглези су кренули у офанзиву, у 38. минуту Стерлинг је имао најбољу шансу на утакмици, али је Каспер Шмајхел маестрално интервенисао. Ипак, само минут касније, након што је Сака вратио оштру повратну кроз петерац, Кјер је у жељи да је избије послао у сопствену мрежу за 1:1.

Ипак, у 104. минуту, судија је показао на белу тачку, Меле је са леђа оборио Стерлинга, ВАР је потврдио одлуку главног арбитра.

Одговорност је преузео Кејн, чији је ударац сјајно прочитао и одбранио нестварни Шмајхел, али је на одбијену налетео нападач Тотенхема за 2:1.

Данци нису имали више снаге, Брајтвајт је имао још један опасан покушај, али Енглези су сачували предност и пласирали се у финале где ће се у недељу од 21.00 састати са Италијом.

Енглеска - Данска 2:1 (1:1)
(Кејн 105'п, Кјер аг 39' - Дамсгор 30')

Енглеска (4-2-3-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Мегвајер, Шо - Рајс , Филипс - Сака (Грејлиш од 69' - Трипијер од 106'), Маунт (Фоден од 95'), Стерлинг - Кејн.

Данска (3-4-3): Шмајхел - Вестергор (Винд 105'), Кристенсен (Андерсен од 79'), Кјер - Стригер Ларсен (Вас од 67'), Дилејни (Јенсен од 88'), Хејбјерг, Меле - Дамсгор (Пулсен од 67'), Долберг (Норгард од 67), Брајтвајт

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК 2:1

120. КРАЈ МЕЧА

119. МИНУТ - Поново је Стерлинг изашао пред Шмајхела који му је скинуо лопту и сачувао мрежу.

113. МИНУТ - Стерлинг је нанизао неколико фудбалера Данске, додао до Кејна који се спетљао у петерцу, Кјер је одлично играо одбрану над фудбалером Тотенхема, а овај нежелећи да ризикује враћа лопту на центар.

110. МИНУТ - Спласнуо је интензитет игре након гола Енглеске. Данци покушавају да направе вишак додавањима у простор, али неостаје им свежине за то.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК 2:1

105. МИНУТ - ГОЛ ХАРИ КЕЈН!  Кејн против Шмајхела очи у очи. Брани Шмајхел, а Кејну се на ногу одбија лопта. Енглеска води.

102. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ЕНГЛЕСКУ! Меле је оборио Рахима Стерлинга, негодују Данци!

101. МИНУТ - Енглези додају лопту на половини гостију, Данска не дира лопту.

100. МИНУТ - Данска у продужетку готово да не прелази на половину Енглеске. Не успевају везисти, а ни нападачи да задрже лопту. Велики притисак Енглеске у овим моментима.

98. МИНУТ - Мегвајер још једном покушава главом, овога пута је блокиран.

93.МИНУТ - Хари Кејн дефинитивно важан фактор вечерас. Поново је шутирао , Каспер Шмајхел не дозвољава лопти да уђе у мрежу!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 1:1 (1:1)

90+5. МИНУТ - Маунт по десној страни изводи прекид, поново проналази Мекгвајера, а дефанзивац Јунајтеда слабо удара главом по лопти, лак плен за Шмајхела.

90+3. МИНУТ - Неспоразум у редовима Гордог албиона. Маунт је послао до Грејлиша по десној страни, а Кејн, који га није видео, покупио је лопту, на крају ништа од обећавајуће акције.

90+1. МИНУТ - Кејн је покушао да пронађе простор у петерцу, на крају губи лопту - без опасности по гол Каспера Шмајхела.

90. МИНУТ - Продужена је утакмица шест минута.

89. МИНУТ - Круже Енглези око шеснаестерца Данцке, али недостаје завршнице. Изгледа као да и једни и други једва чекају продужетке и паузу.

84. МИНУТ - Недостаје завршног паса гостима. Дилејни је само један у низу који изгледну прилику заврши додавањем напамет које на крају не мучи Енглезе.

80. МИНУТ  - Филипс је завршио обећавајућу акцију шутем далеко од оквира гола.

74. МИНУТ - Кејн је оборен у шеснаестерцу, Норгорд је пао на земљу, заједно са њим, ВАР ће проверити одлуку Макелеа који показује да нема пенала.

73. МИНУТ - Маунт је покушао нешто између центаршута и шута, успева уз доста муке Шмајхел да избаци лопту у корнер.

71. МИНУТ - Вас добија други жути картон на мечу.

62. МИНУТ - Нижу се шансе као на траци! Маунт је примио одличну лопту, био је блокиран, а потом и Сака. Велики притисак Енглеске у овом тренутку.

60. МИНУТ - Заборављен је био Сака, покушао је да проигра у шеснаестерцу, одбија се лопта о фудбалера Данске, одлази крај гола.

58. МИНУТ - Шутира и Долберг, а добро реагује Пикфорд.

57. МИНУТ - Брајтвајт је пронашао рупу у одбрани, добро реагује Мегвајер. Корнер за Данце.

55. МИНУТ - Мејсон Маунт проналази Харија Мегвајера, а врхунски реагује Каспер Шмајхел.

50. МИНУТ - Каспер Долберг је имао прилику за ударац, одлично реагује Пикфорд. Ипак на крају офсајд.

49. МИНУТ - Хари Мегвајер одговара грубошћу и за то је санкционисан жутим картоном.

48. МИНУТ - Груба игра Данаца, који на почетку полувремена делују мотивисаније.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:1

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

39. МИННУТ - АУТОГОЛ КЈЕРА! - Све је кренуло од Кејна, који шаље одличну лопту. Саха шаље на страну, а Кјер је одбија у своју мрежу испред Рахима Стерлинга. Помало невероватно звучи податак, ово је 11. аутогол на Европском првенству 2020. године.

38. МИНУТ - Рахим Стерлинг је опробао ударац са можда три метара од гола, а фантастично брани Каспер Шмајхел, невероватна реакција голмана Лестера.

33. МИНУТ - Дилејни је фаулирао Кејна испред шеснаестерца. Стерлинг погађа играча Данске у главу, храбар потез Кјера!

30. МИНУТ - КАКАВ ГОЛ ДАМСКГОРА! Данска води! Лук Шо је на тридесетак метара фаулирао гостујућег играча, а Дамсгорд пребацује живи зид, те шаље лопту иза руке Џордана Пикфорда који је коначно савладан на Европском првенству!

24. МИНУТ - Нашао је простора у шеснаестерцу Дамсгард, распалио по лопти, а она иде крај гола Енглеза.

16. МИНУТ - Шутирао је сада Хејбјерг, а од свега само корнер за Данску.

13. МИНУТ - Све је добро Рахим Стерлинг урадио, осим шута, лопта одлази у руке Касперу Шмајхелу.

12. МИНУТ - Комбинују сада Енглези, Маунт је имао добру прилику, блокира ударац Вестергор.

10. МИНУТ - Прелепо комбинују Данци, Дамгсор излази иза одбране, а искусно га гради Вокер.

8. МИНУТ - Офанзиван почетак Енглеза, лопта стално у ногама домаћих фудбалера.

5. МИНУТ - Контра за Енглеску, Кејн покушава да пронађе Стерлинга, коме је мало недостајало да стигне лопту.

1. МИНУТ - Утакмица је почела.