ИТАЛИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ ЕП: "Азури" после пенала победили Шпанију и бориће се за трофеј (ВИДЕО)

Ч. В.

06. 07. 2021. у 20:29 >> 23:41

ИТАЛИЈА се пласирала у финале Европског првенства пошто је победила Шпанију након пенала са 4:2, после 120 минута фудбала било је 1:1.

ИТАЛИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ ЕП: Азури после пенала победили Шпанију и бориће се за трофеј (ВИДЕО)

"Азури" су успели. По многима играју најбољи фудбал на овом контитенталном шампионату и бориће се у недељу за трофеј.

Италији је ово четврто финале и учиниће све да обрадују нацију и освоје велики трофеј који би свима много значио, посебно што изабраници Роберта Манћинија нису играли на Светском првенству 2018. године у Русији.

Прво полувреме није било много садржајно, али је друго било доста боље. Између осталог у њему су виђена оба поготка.

Најпре је Федерико Кијеза у 60. минуту мајсторски савладао Унаја Симона. Ипак, Шпанија је од тог момента преузела иницијативу и то јој се исплатило.

Играо се 80. минут када је Алваро Мората сјајну акцију и асистенцију Данија Олма крунисао поготком.

Меч је отишао у продужетке који нису били претерано занимљиви, потом се дошло до пенала који су одлучили победника.

Бољи су били "азури" и на крају славили. Кључни пенал за "фурију" није искористио Мората, одлично је реаговао Ђанлуиђи Донарума, док је прецизан у шестој серији био Жоржињо.

Италија ће се за трофеј борити против победника меча Енглеска - Данска који је на програму сутра од 21 сат на "Вемблију".

Италија - Шпанија 1:1 (4:2 пеналима).

Стадион: "Вембли". Судија: Феликс Брих (Немачка). Стрелци: Кијеза у 60. минуту за Италију - Мората у 80. минуту за Шпанију.

Италија (4-3-3): Донарума - Ди Лоренцо, Бонући, Кјелини, Емерсон (од 74. Толои)  - Барела (од 85. Локатели), Жоржињо, Верати (од 64. Песина) - Кијеза (од 107. Бернардески), Имобиле (од 61. Берарди), Инсиње (од 85. Белоти).

Шпанија (4-3-3): Симон - Аспиликуета (од 85. Љоренте), Гарсија (од 109. П. Торес), Лапорт, Алба - Коке (од 70. Родри), Бускетс (од 106. Тијаго Алкантара), Педри - Ф. Торес (од 62. Мората), Ојарзабал (од 70. Морено), Олмо.

ПЕНАЛИ: Италија - Шпанија 1:1 (4:2)

4:2 - Жоржињо води Италију у финале.

3:2 - Донарума је зауставио покушај Морате.

3:2 - Мајсторија Бернардесика, погодио је горњи голманов леви угао.

2:2 - Лагано погађа Тијаго Алакантара.

2:1 - Елегантно и сигурно је једанаестерац извео Леонардо Бонући.

1:1 - Добро је Морено извео пенал и постигао гол.

1:0 - Белоти је први који је погодио са беле тачке.

0:0 - Гола још увек нема, пошто је Дани Олмо пребацио гол.

0:0 - Унаи Симон је одмах одбранио пенал Локателију.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК: Италија - Шпанија 1:1

120. МИНУТ - Пенали ће одлучити путника у финале Европског првенства.

119. МИНУТ - Осим поништеног гола "азура" ништа вредно помена се није десило у другом продужетку.

110. МИНУТ - Баш као и на почетку и сада је офсајд. Доменико Берарди је савладао Симона, али је погодак оправдано поништен због недозвољене позиције.

106. МИНУТ - Други продужетак је почео.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК: Италија - Шпанија 1:1

105. МИНУТ - Крај првог продужетка!

98. МИНУТ - Опасност пред голом "азура". Олмо је послао незгодну лопту из слободног ударца пред гол Италије, одбио ју је Донарума, пробао је у наставку акције Мората, но његов покушај није био довољно добар да доведе Шпанију до вођства.

97. МИНУТ - Нема много узбуђења у уводних неколико минута првог продужетка. Игра се опрезно на обе стране.

91. МИНУТ - Почео је први од два продужетка на стадиону "Вембли" у Лондону.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Италија - Шпанија 1:1

90+3. МИНУТ - Крај утакмице! Играће се продужеци.

80. МИНУТ - Шпанија је успела да поравна резултат. Савршена акција "фурије". Олмо је послао перфектну лопту, а фудбалеру Јувентуса није било тешко да савлада Донаруму.

65. МИНУТ - Коке је послао савшрену лопту, ипак Ојарзабал се прописно обрукао. Са свега пет метара није успео главом да захвати лопту иако је сам био.

60. МИНУТ - Италија је повела! Истрчали су сјајну контру "азури", Лапорт је зауставио Имобилеа, али се лопта одбила до Кијезе који је фантастично шутирао у даљи угао.

58. МИНУТ - Још један покушај из даљине. Ојарзабал је шутирао, без проблема је интервенисао Донарума.

53. МИНУТ - Најбољи минут игре на мечу. Најпре је Бускетс опасно запретио и шутирао мало изнад гола, а онда је Кијеза на другој страни искоса са десне стране тукао по земљи, но одлично је реаговао Симон.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме на "Вемблију".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Италија - Шпанија 0:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена! У смирај првог дела први ударац Италије ка голу ривала упутио је Емерсон. Ипак, опасности није било.

42. МИНУТ - За сада Италијани ништа нису показали. Изабраници Луиса Енрикеа су покушали преко Ферана Тореса. Шутирао је искоса са десне стране, но то је урадио веома лоште и лопта је отишла високо преко гола.

27. МИНУТ - Велика шанса за Олма. Шутирао је са седам-осам метара, али је одлично реаговао Донарумом и сачувао своју мрежу.

21. МИНУТ - Колико је ово било опасно. Емерсон је стигао до лопте пре голмана Шпаније Симона. Додао до Бареле, који није успео да шутира на гол који је био празан, те до промене резултата није дошло.

14. МИНУТ - Не игра се много нападачки на почетку утакмице. Ојарзабал је могао да угрози Донаруму, но у последњи час је реаговала одбрана Италије и опасност је отклоњена.

4. МИНУТ - Италија је запретила, Барела је погодио стативу, али да је лопта завршила иза леђа Симона он не би био признат, пошто се крилни нападач "азура" налазио у офсајду.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на "Вемблију". Главни судија меча је Немац Феликс Брих.