ЕНГЛЕЗИ У ПОЛУФИНАЛУ: Спрема се спектакл на Вемблију (ВИДЕО)

03. 07. 2021. у 21:04

ЕНГЛЕСКА је последњи полуфиналиста ЕУРО 2020. Хари Кејн, Хари Мегвајер, Лук Шо, Рахим Стерлинг и Џордан Хендерсон су, што головима, што асистенцијама, одвели горди албион у прво полуфинале Европског првенства још од 1996. године.

Тада су Енглези у оном чувеном полуфиналу на Старом Вемблију поражени на пенале од потоњих шампиона Немаца, а одлучујући пенал промашио је Гарет Саутгејт, који ове године предводи Енглезе са клупе.

Само што ће у среду противник на новом Вемблију бити Данска, која је у првом четвртфиналу дана савладала Чешку са 2:1.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

64. МИНУТ - 4:0 Маунт је центрирао из корнера, а Хендерсон се најбоље снашао и то ј е4:0. Најубедљивија победа у четвртфиналима а игра се још скоро пола сата!

62. МИНУТ - Мало је недостајало да Кејн постигне хет-трик после фантастичног волеја, али Бушчан некако избија ту лопту у корнер.

50. МИНУТ - 3:0 Хари Кејн постиже свој други, а трећи гол Енглеске на овом мечу и практично решава питање победника. Прелепа акција коју је започео Стерлинг, петом до Шоа, а бек Манчестер јунајтеда у стилу левог крила постиже другу асистенцију на мечу, Кејн се поклонио и пронашао пут лопти у мрежу - кроз ноге голмана украјинце селекције.

46. МИНУТ - 2:0 тек што је почело друго полувреме Енглези су удвостручили предност и то преко штопера Мегвајера.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

4. МИНУТ - 0:1! Енглези воде после сјајне акције коју је поготком крунисао Хари Кејн. Стерлинг је асистент.

1. МИНУТ - почела је утакмица. У дресу енглеске први пут као стартер нашао се нови играч Манчестер јунајтеда Џејдон Санчо.