УКРАЈИНА ЈЕ ПОСЛЕДЊИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТА ЕП: Довбик херој, Шведска пала у финишу другог продужетка (ВИДЕО)

29. 06. 2021. у 20:32 >> 23:34

УКРАЈИНА је последњи четвртфиналиста Европског првенства, пошто је победила Шведску са 2:1 после продужетака.

Одличан меч одигран је на "Хемпден парку" у Глазгову, а на крају су разлог за славље имали изабраници Андреја Шевченка.

Меч је одлично почео по Украјину. Играо се 27. минут када је Зинченко донео предност својој селекцији.

Изједначење Скандинавцима донео је сјајни Емил Форсберг коме је ово био четврти погодак на шампионату Европе.

Друго полувреме почело је нападачки са обе стране. Виђена ја по једна статива на обе стране, а онда је Форсберг уздрмао пречку. Преварио је двојицу играча Украјине, одлично тукао, али није имао среће да по други пут савлада Бушчана.

Од тог момента темпо је опао и све је ишло ка томе да ће победника одлучити пенали. Ипак, важан детаљ догодио се у 98. минуту када је Марукс Даниелсон зарадио црвени картон.

Када су се сви на трибинама "Хемпден парка" спремали за пенале, да се то не догоди побринуо се резервиста Артем Довбик који је испретио центаршут Зинченка и главом савладао Робина Олсена за велико славље Украјинаца. Био је ово његов дебитантски гол за национални тим.

Украјини је ово највећи успех у историји, а у четвртфиналу их очекује дуел са Енглеском која је данас била боља од Немачке са 2:0.

Шведска - Украјина 1:2 (1:1).

Стадион: "Хемпден парк" (Глазгов). Судија: Данијеле Орсато (Италија). Стрелци: Форсберг у 43. минуту за Шведску - Зинченко у 27. и Довбик у 121. минуту за Украјину. Црвени картон: Даниелсон у 98. минуту (Шведска)

Шведска (4-4-2): Олсен - Лустиг (од 83. Крафт), Линделеф, Даниелсон, Аугустинсон (од 83. Бенгстон) - Ларсон (од 97. Клаесон), Олсон (од 101. Хеландер), Екдал, Форсберг - Кулушевски (од 97. Куаисон), Исак (од 97. Берг).

Украјина (4-3-3): Бушчан - Караваев, Забрањи, Кривцов, Матвијенко - Сидорчук (од 118. Безус), Степаненко (од 95. Макаренко), Зинленко - Јармоленко (од 106. Довбик), Јаремчук (од 91. Беседин/од 101. Циганков), Шапаренко (од 61. Малиновски).

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК: Шведска - Украјина 1:2

120+6. МИНУТ - Крај утакмице!

120+1. МИНУТ - Довбик доноси предност Украјини. Центрирао је са леве стране Зинченко, а резервиста је испратио лет лопте и главом је закуцао у мрежу.

116. МИНУТ - Све више Украјина напада. Времена је све мање и све смо ближи томе да пенали одлуче победника.

110. МИНУТ - Изабраници Андреја Шевченка покушавају да искористе бројчану предност на терену коју имају, али Шведска добро стоји на терену и играчи скандинавске селекције не дозвољавају да се запрети Олсену.

106. МИНУТ - Други продужетак на "Хемпден парку" је почео. Остало је још 15 минута фудбала и ако победника не буде последњег путника у четвртфинале одлучиће пенали.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК: Шведска - Украјина 1:1

105+5. МИНУТ - Крај првог продужетка!

100. МИНУТ - Швдеска ће до краја утакмице играти са играчем мање. Даниелсон је оштро стартовао на противничког играча. Судија Орсато је најпре дефанзицу показао жути картон, али је након гледања снимка одлучио да га пошаље у свлачионицу.

92. МИНУТ - Почео је први продужетак

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Шведска - Украјина 1:1

90+2. МИНУТ - Крај регуларних 90 минута, играће се продужеци.

90. МИНУТ - Примио је олдичну лопту у простор Кулушевски. Шутирао је искоса са десне стране, сјајно га је изблокирао Забарњи и избио лопту у корнер.

81. МИНУТ - Опао је темпо у последњих неколико минута што је и разумљиво. Заиста се играло у жестоком ритму.

69. МИНУТ - Велики је мајстор Емил Форсберг. Ослободио се двојице играча, а онда шутирао са ивице казненог простора. Украјински голман је већ био савладан, но савезник ове селекције била је пречка.

66. МИНУТ - Страшан ударац Ларсона из даљине. Одлично је тукао, ипак укротио је Бушчан тај покушај.

62. МИНУТ - Игра се нападачаки на обе стране. Од стативе Форсберга нема праве прилике, али питање кад ће бити.

58. МИНУТ - Велика прилика за Украјину. Сергеј Сидорчук је сјајно шутирао, али је статива била Шведске. Исти исход је био на другој страни, а покупао је Форсберг са неких 15 метара.

49. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Шведска - Украјина 1:1

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Емил Форсберг је донео изједначење својој селекцији! Асистирао је Кулушевски, фудбалер Лајпцига шутирао, лопта је неког погодила и преварила Бушчана.

40. МИНУТ - Покушавају Швеђани на све начине да изједначе до краја првог полуврмена. Преузели су контролу лопте, но изабраници Андреја Шевченка добро стоје на терену и одлично се бране.

32. МИНУТ - Шведска је одмах могла да изједначи. Из велике даљине из слободног ударца је пробао Ларсон, али је био присебан Бушчан и одбио је лопту у корнер.

27. МИНУТ - Повела је Украјина преко Зинченка. Искористио је фудбалер Манчестер ситија додавање Јаромоленка, сјајно шутирао и довео своју селекцију до предности.

20. МИНУТ - Исак је шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта отишла мало поред десне стативе и до промене резултата није дошло.

10. МИНУТ - Нема много узбуђења на почетку меча, скандинавска селекција је та која има више лопту у ногама, али из тога се није изродила ниједна прилика.

1. МИНУТ - Почела је утакмица која се игра у Шкотској на стадиону "Хемпден парк".

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39