СРБИЈИ ОСАМ МЕДАЉА У ТВРЂАВИ Успешан први дан на Балканијади, Синанчевић јачи од неугодне повреде

В. Н.

27. 06. 2021. у 20:10

СПЕКТАКЛ у Смедеревској тврђави улепшали су наши атлетичари који су првог дана освојили осам медаља за Србију на Балканијади.

Одушевили су шампиони Армин Синанчевић, кога ни повреда није могла да спречи да блиста у бацању кугле и Елзан Бибић, који се после неколико месеци тријумфално вратио на стазу и славио на 1.500 метара.

У бацању кугле доминирали су српски асови. Синанчевић је бацао повређен, али му то није сметало да освоји злато хицем од 21,50 метара. Други је био легендарни Асмир Колашинац који је куглу бацио 20,54 метра.

Одушевио је и Елзан Бибић. Сјајни Новопазарац, који је због болести пропустио добар део сезоне, доминирао је на 1.500 м и одбранио је титулу уз време - 3.52,23. Други је био Барбарос из Турске, а трећи Мркрчајан из Јерменије.

- Пресрећан сам што сам се на овај начин вратио на стазу. Поносан сам што сам победио, јер је конкуренција била веома јака, а време тешко. Изборио сам се са свим проблемима и остварио сјајан резултат - нагласио је Бибић.

У седмобоју Марина Живковић радовала се сребрној медаљи.

У бацању копља Адриана Вилагош је хицем од 60,94 м освојила сребро уз нови јуниорски рекорд. Бронзи се радовала Марија Вученовић (56,55 м), док је златно припало Елини Тзенко - 61,42.

Наша женска штафета (Ања Лукић, Ивана Илић, Тамара Милутиновић и Милана Тирнанин) освојила је сребро на 4х100 м - 45,58.

Четврто сребри за Србију освојила је Драгана Томашевић у бацању диска. Нашој шампионки је хитац у четвртој серији од 56,62 м био довољан за друго место.

Лазар Анић је у скоку удаљ био трећи скоком од 7,91 м. Победио је Румун Габријел Битан (8,11 м).

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44