ИТАЛИЈА ИГРА ОДЛИЧАН ФУДБАЛ: "Азури" оборили два рекорда

27. 06. 2021. у 09:10

ФУДБАЛЕРИ Италије уз доста проблема савладали су Аусрију са 2:1 и пласирали се у четвртфинале Европског првенства. "Азури" су тим тријумфом оборили два рекорда.

ИТАЛИЈА ИГРА ОДЛИЧАН ФУДБАЛ: Азури оборили два рекорда

Наиме, ова селекција је срушила рекорд када је у питању број минута без примљеног гола.

Италија није дозволила Аустријанцима да постигну погодак у регуларних 90, чиме су оборили сопствени рекорд из периода 1972-74. и чувене генерације са легендарним Дином Зофом.

"Азури" су последњи голом примили у октобру прошле године од Холандије, а од тада, па до гола Саше Калајџића у продужецима осмине финала ЕУРО, прошло је 1.143 минута.

Такође, изабраници Роберта Манчинија оборили су и рекорд по броју утакмица без пораза.

Ово им је био 31. меч заредом у којем нису изгубили, чиме су претекли своју селекцију из периода пре Другог светског рата, те ону Француске са краја деведесетих.